Міські депутати хочуть, щоб по Рівному висіли стандартизовані аншлаги — таблички з адресами та нумерацією будинків. Для цього автори ідеї уже розробили і пропонують міській раді затвердити вимоги до вигляду та розміщення вуличних покажчиків. Щоб окрім назви українською на кожну табличку додали ще й англомовний варіант. У цих вимогах також прописано практично все: від шрифту, кольору і розміру до того, як саме, де і на якій відстані вони мають висіти.
Затвердити нові вимоги ще мають на одній із сесій міськради. Та можна одразу передбачити, що такі нововведення сподобаються далеко не всім рівнянам. Адже встановлювати їх господарям будівель доведеться за власний кошт. Ще й мити треба буде щонайменше раз на півроку. І якось важко уявити, що заможні власники особняків охоче змінять свої ексклюзивні ковані аншлаги на просту стандартизовану табличку. Та й хто проконтролює, чи перевісять адресні таблички повсюди на тисячах рівненських будинків? Але автори ідеї вважають, що такі покажчики сформують «передбачувану, універсальну та сталу» систему навігації у місті. І запевняють, що зміна покажчиків буде добровільною.
Анастасія Кулакевич, депутатка міськради Рівного, одна з авторів проєкту рішення:
— Подібна практика уже існує у Дніпрі. При розробці вимог ми консультувалися з головним художником цього міста, з іншими фахівцями, дизайнерами-розробниками брендбуку Рівного. І дніпряни зі свого досвіду могли порадити нам, як зробити навігацію містом кращою. Особливо це актуально там, де є щільна забудова. Навіть на Щасливому часом можна довго шукати потрібну адресу. Передбачається, що ці вимоги стосуватимуться нового будівництва, а інші мешканці зможуть дотримуватися їх уже за власним бажанням. Хоча хотілося би, щоб це було втілено і в центральній частині міста, можливо, будемо говорити про це ще з головами ОСББ, з міською владою. Часто буває, що якісь нові ідеї не одразу сприймаються суспільством, але з часом люди переконуються у їхній користі.
Роман Денисюк, міський депутат, співавтор:
— Затвердження таких вимог щодо вигляду та розміщення адресних покажчиків зробить навігацію у місті зручнішою і виглядатиме це естетичніше. Прописано як вигляд, так і розміщення — на якій відстані від вікон та дверей мають висіти покажчики, в якій частині вулиці їх розміщувати, і таке інше. А в нещодавно створеному департаменті цифрової трансформації та забезпечення надання адміністративних послуг до 1 червня 2023 року ще мають розробити онлайн-генератор адресних покажчиків. Щоб людина могла прийти, набрати свою адресу і отримати готовий дизайн для друку. Рівнянам варто звикати, що місто має виглядати впорядковано, а не хаотично — хто собі як хоче, так і робить.
До слова, окрім правил для адресних табличок, депутати також підготували положення про те, як у Рівному називатимуть та перейменовуватимуть міські вулиці, парки та сквери. А ще тимчасова депутатська комісія візьметься за вуличні вивіски — щоб і їх нарешті упорядкувати.
Олена РАКС.