Замість «Русани» хочуть відкрити ресторан

1818 1

Ми у соцмережах:

Замість «Русани» хочуть відкрити ресторан

У Рівному не вщухають гарячі дискусії про те, що буде із старим будинком на вулиці 16 Липня. Його орендарі не припиняють спроб узяти в оренду ще й землю під ним. Нібито для того, щоб капітально відремонтувати понищений часом двоповерховий будинок. За їхнім задумом, після реконструкції кафе «Русана» має перетворитися на ресторан у ретростилі. Однак товариству «Русана плюс», яке орендує будинок, не вірять ні громадські активісти, ні міські депутати. Вони вимагають документально підтвердити, що будинок не знесуть. Адже це місце, вважають, аж надто привабливе для будівництва багатоповерхівки.

Назарій Поліщук, голова комісії міського господарства:

— Нам сказали, що будівлю «Русани» хочуть реконструювати. Це є головним аргументом, чому місто має надати землю в оренду. Наша комісія попросила показати проект цієї реконструкції. Однак ніхто нічого нам так і не надав. Раніше представник орендаря заявляв, що проект реконструкції був переданий міському управлінню архітектури, але це неправда.

Тарас Максименко, начальник управління культури Рівного:

— Старе приміщення на вулиці 16 Липня буде захищене лише після прийняття історико-архітектурного опорного плану. Оформити його, як нещодавно виявлену пам’ятку архітектури, неможливо. Для цього орендар «Русани» має добровільно підписати документи. Однак він не має бажання цього робити. Також нам не вдалося довести, що це саме те приміщення, де була охорона князів Любомирських. Для цього потрібно проводити спеціальну експертизу. Не виключено, що цю споруду могли колись перебудовувати.

У мене була зустріч із новими орендарями «Русани». Я просив, щоб вони зберегли це приміщення. Бо в місті залишилося не так багато історичних об’єктів, які можуть бути цікавими для туристів. Було запропоновано, щоб вони відкрили там ресторан української, польської та єврейської кухні. Для цього приміщення потрібно гарно відремонтувати, а всередині нього розмістити цікаві фотографії про старе Рівне.

Наталія Поліщук, начальник управління комунальною власністю міста:

— У нас є документи, в яких вказано, що цей будинок на вулиці 16 Липня був побудований в 1938 році. Його потрібно ремонтувати. Тому й був виданий дозвіл на проведення невід’ємних поліпшень. Вони включають ремонт покрівлі та фасаду будівлі. Дах у тому будинку дерев’яний, він уже прогнив у кількох місцях. Якщо говорити за фасад, то його потрібно ремонтувати та посилювати фундамент. Адже під будинком знаходиться каналізаційний люк. Вода від нього сприяє осіданню усієї будівлі.

Іван Крутень, адвокат, який представляє інтереси орендарів:

— Депутати неправильно трактують мої слова. Зараз ніхто не може показати, якою буде «Русана» після реконструкції, бо перед цим потрібно взяти необхідні дозволи. Зробити цього не можна без земельної ділянки. Орендарі планують відкрити у відремонтованому приміщені на вулиці 16 Липня заклад громадського харчування.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також