
Засновник Монобанку Олег Гороховський оголосив про збір коштів на виробництво ядерної зброї для України. За одну ніч йому вдалося зібрати понад 5 мільйонів гривень, а нині на рахунку вже понад 24 мільйони.
Про це банкір повідомив у своєму Телеграм-каналі.
- Багато прохань розпочати збір на Ядерку. 2 мільйони за 30 хвилин о першій годині ночі! Це Україна, дєтка! Пишаюся безмежно!!!, - повідомив Гороховський.
Власник Monobank навів статистику, що станом на ранок 1 березня гроші внесли близько 70 000 учасників з 61 країни. Після України найбільше донатять із США, потім із Польщі.
Станом на 19:00 суботи вдалося зібрати понад 24 млн гривень.
ВВС Україна звернулась за коментарем до Гороховського, щоб він пояснив, на що конкретно будуть витрачені ці кошти.ВВС Україна звернулась за коментарем до Гороховського, щоб він пояснив, на що конкретно будуть витрачені ці кошти. Ж
Бізнесмен пояснив ВВС, що збір на "ядерку" - це був жарт, щоб "скинути пару" після важкого дня. Він не вірить, що хтось серйозно донатив саме на ядерну зброю.
- Це був жарт. Вибачте, якщо розчарував багато людей...Я не розумію, як ці гроші, які зберуться, використати на ядерну зброю, та я це і не планував, - заявив він.
За його словами, збір триватиме лише добу, а потім зібрані гроші передадуть волонтерам на закупівлю дронів чи гуманітарних потреб для фронту.
- Я зробив за хвилинку цю "банку", швидко пошерив і почалося це божевілля...Але це все дуже добре показує, наскільки ця тема чутлива для України. Це показує наскільки українцям боляче, те, що відбувається, - зазначив банкір.
Гороховський наголосив, що жодним чином не координував свою ініціативу з українською владою.
Але він не виключає, що в майбутньому долучиться до фінансування ядерних розробок, якщо влада поставить це питання.
- Коли вже дійде до того, що врешті решт треба буде фінансувати якісь такі розробки... якщо державі будуть потрібні гроші, то ми задотнатимо тоді самі на це, якщо до нас звернуться. Зрозуміло, що зараз ніякої ядерної зброї в України нема, і я точно не можу бути ініціатором того, щоб вона з'явилася. Це, на мій погляд, очевидно, - сказав він.
Бізнесмен також пояснив, що для створення ядерної зброї потрібен "зовсім інший порядок цифр", ніж той, що дає збір в Monobank.
До того ж цей процес насправді не потребував би такої публічності, додав Гороховський.
Чи може Україна справді отримати ядерну зброю
Питання відновлення ядерного арсеналу, якого Київ добровільно позбувся в середині 1990-х, надзвичайно популярне серед українців.
Дані опитування від Київського міжнародного інституту соціології вказують, що позитивно до повернення ядерки станом на грудень 2024 року ставились 73% українців. Проти відновлення ядерного статусу 20%.