Завод у Шпанові заявляє про податкове свавілля. Хто зупинить?

1790 0

Ми у соцмережах:

Завод у Шпанові заявляє про податкове свавілля. Хто зупинить?

Відомий Шпанівський спиртзавод вже давно не випускає спиртової продукції, а відтак не підлягає сплаті акцизного збору. У 2018 році підприємство перепрофілювали під виробництво миючих засобів, розчинників для фарб і антисептиків. Проте з невідомих причин працівники фіскальної служби постійно здійснюють перевірки автомобілів заводу, влаштували стеження і вдаються до обшуків. Керівництво підприємства заявляє про безпідставний тиск і неправомірні дії податкової, що заганяє легальний бізнес в тінь. А незаконність дій фіскалів неодноразово підтверджували рішення судів.

 Ігор Шумілов, директор ТОВ «Рівне – Етил»:

- Наше підприємство вже два роки не виробляє підакцизних товарів, займаємося лише випуском органічної хімії. Тим не менше вже тривалий час триває тиск на підприємство з боку податкової. А нещодавно працівники Департаменту контролю за обігом та оподаткування підакцизних товарів ДПС неправомірно затримали автоцистерну, яка згідно договору доставляла хімічну продукцію замовнику. Затримання було здійснено з купою порушень. Були викрадені документи з порушенням всіх процедур їх витребування. За фактом неправомірних дій посадовців Департаменту, які до того ж були з Волинської області, було відкрито кримінальне провадження.

На думку рівненських бізнесменів, «замовлення» йде з Києва. А саме – ДПС. з Нагадаємо, нещодавно в.о. директора Департаменту контролю за обігом підакцизних товарів ДПС був призначений Ігор Сингаєвський. Однак, це не «нове обличчя» в податковій, а досвідчений чиновник, який успішно працював за часів Януковича і був, відповідно до законів України «Про Запобігання Корупції» та «Очищення влади». люстрований. Попри це, у 2020 році Сингаєвського призначають на високу посаду в ДПС. Якимось чином його прізвище зникло з «люстраційного списку» - Єдиного реєстру осіб, які потрапили під дію закону "Про очищення влади", опублікованого на сайті Мін'юсту. Бізнесмени кажуть, що жодна перевірка чи обшук зазвичай не обходиться без прямої чи опосередкованої санкції Ігоря Сингаєвського та його підлеглого Германа Андеса.

Станіслав Костюченко, адвокат:

- Інцидент стався 16 грудня. Податківці, зупинивши автоцистерну, провели невідкладний обшук. Хоча стаття 204, на підставі якої обшукували автомобіль, не передбачає такої можливості. Наступний їхній крок був – звернення до Рівненського міського суду для легалізації цих дій. Суд відмовив їм в легалізації обшуку та наданні дозволу на конфіскацію авто. За заводом постійно слідкують різні авто. Коли ми вирішили підійти до припаркованих біля заводу автомобілів і поцікавилися, на яких підставах стежать за підприємством, нам навіть не змогли пред’явити наказу, на підставі якого здійснюють такі перевірку. Це вже йдеться не про адміністративну відповідальність працівників податкової, а кримінальну.

Головний інженер ТОВ «Рівне – Етил» Роман Ляшко запевняє: завод був реконструйований, обладнання налагоджене таким чином, що на ньому можна виробляти тільки лінії склоочисників, антисептиків, розчинників і деяких інших миючих засобів. Але аж ніяким чином не спиртової продукції. На підприємстві провели підакцизну перевірку, за результатами якої його керівництво отримало зауваження. Проте вони були оскаржені в суді, який прийняв рішення на користь ТОВ «Рівне – Етил».

Завод працює легально і прозоро, наголошує заступник директора з виробничих питань Євген Нечеталюк:

- Підприємство стабільно сплачує військовий збір, єдиний соцвнесок, податок на доходи фізичних осіб, екологічний, спецводокористування, податок на прибуток, ПДВ. В 2020 році таких податків сплатити понад 6 мільйонів. При цьому прибуток підприємства після сплати податків склав 4 мільйони. Ми нарощуємо виробництво продукції, завдяки тим 117 людям, яким ми дали роботу і які мають зараз, чим прогодувати сім’ї.

Окрім сплати податків, завод займається благочинною діяльністю: фінансує встановлення дитячих майданчиків у Шпанові, прокладає дорогу, очищає місцеву водойму та зарибнює її. Завод придбав за 600 тисяч гривень трубку для рентген-апарату Рівненського діагностичного центру, щоб він міг працювати.

Керівник відділу кадрів заводу Оксана Ковтунович:

- Стабільна зарплатня для села – це є досягнення. Адже тут важко знайти роботу, а не всі мають можливість поїхати до Польщі. Працівники зараз бояться за те, щоб їх не затримували, коли вони повертатимуться з роботи додому, до своїх сімей, не влаштовували їм допити й таке інше. А найбільше вони бояться, що завод знову стане і вони можуть втратити роботу. Люди хочуть працювати вільно і спокійно.

На підприємстві кажуть, що не дадуть так зухвало, без причин закрити і знищити завод, який дає їм засоби до існування. Люди вже зараз готові «йти на Київ». Кажуть, блокуватимуть органи державної влади аж доти, доки влада їх не почує і не припинить свавілля і тиск на підприємство, котре нормально стабільно працює.

Керівництво заводу наголошує: всі перевірки пройдено і всі суди виграні. Проте податківці продовжують свої незаконні дії, не даючи ніяких роз’яснень, на підставі чого їх здійснюють. І з цим, кажуть, стикнулося не лише підприємство у Шпанові. Така ситуація спостерігається по всій Україні. Тож складається враження, що це продуманий наступ на легальний бізнес. Невже метою податкової може бути наступ на легальний бізнес з метою загнати його у тінь, вщент знищивши економіку країни?

- Надіємося, що нам вдасться зупинити це свавілля законними методами, - зазначив адвокат Станіслав Костюченко. – Кожна влада має діяти в межах своїх повноважень. Радянські часи, коли наявність посвідчення відкривала будь-які двері і дозволяла будь-які дії, минули.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також