Жити у «Золотій підкові» не хоче

2218 0

Ми у соцмережах:

Перший та другий під’їзди «Золотої підкови» забудовник обіцяє добудувати цього року

Рівнянка Алла Позднякова минулого тижня оголосила безстрокову акцію протесту у стінах обласного управління поліції на вулиці Хвильового. Жінка, яка повірила забудовникам комплексу «Золота підкова» і вклала близько 70 тис. доларів у двокімнатну квартиру, вимагає, аби винуватців її «нещастя» було покарано. З управління поліції жінка, як каже, не піде, поки не оголосять про підозру директору банку, через який вона інвестувала у житло.

 

«Золота підкова» у Рівному — найбільш «багатостраждальний» довгобуд. У 2005 році його на замовлення міського управління капітального будівництва взялося зводити ТОВ «Перша українська індустріально-інвестиційна компанія». Комплекс з п’яти під’їздів на розі вул. Соборної та Корольова обіцяли здати швидко, для будівництва навіть залучили кошти фізичних інвесторів через банк «Київ», зокрема і Алли Позднякової. Проте у 2009?му роботи зупинилися.

Алла Позднякова

Добудову «Золотої підкови» продовжили у 2013 році — після численних пікетів під стінами обласної та міської влади. Добудовувати об’єкт взявся концерн «Східно-європейський будівельний альянс», до якого входять кілька будівельних фірм та яким керує колишній начальник міського УКБ Сергій Полоцький. Проте через поганий імідж «Золотої підкови» знайти достатньо коштів для інтенсивного будівництва новому інвестору не вдалося. Здати в експлуатацію три секції змогли лише торік. І у будинок одразу почали вселятися родини, деякі з яких роками змушені були сплачувати взяті кредити і жити на орендованих квартирах, чекаючи, поки довгобуд завершать. Проте навіть готові 3?5 під’їзди досі на вигляд як недобуд — з незаскленими балконами та недокінця невпорядкованою територією.

Вселятися у такий будинок Алла Позднякова не хоче, хоча вже могла б отримати квартиру. Каже, що не впевнена, що будівля правильно підключена до всіх комунікацій, нарікає, що вона досі ні на чиєму балансі і що житло, яке їй пропонує забудовник, має не той номер, що вказаний у її договорі з банком. І хоча і у поліції, і у забудовника пояснюють, що нумерація змістилася, коли у під’їздах робили перепланування, пані Позднякова наполягає: у «Золотій підкові» не можна ні нормально жити, ні продати житло там не вдасться. Хоча, варто зазначити, на сайтах нерухомості можна знайти пропозиції і щодо купівлі, і щодо оренди квартир у комплексі — за ринковими цінами.

У 2014?2015 роках Алла Позднякова почала скаржитися до поліції на керівництво банку «Київ» та досі вимагає, аби його було притягнуто до відповідальності за «неналежно виконані свої обов’язки щодо здійснення контролю за ходом будівництва «Золотої підкови». Поки не буде оголошено про підозру керівнику банку, зазначає п.Позднякова, вона щодня приходитиме до управління поліції. Жінка боїться, що коли наприкінці червня банк «Київ» ліквідують і поліція не завершить розслідування, вона вже не отримає ні квартири, ні своїх грошей.

Підтримують пані Позднякову не всі. Торік частина з 30 інвесторів, які вкладали кошти через банк «Київ», через суд відсудила свої квартири у «Золотій підкові». За словами поліції, забудовник не вчиняв жодних протидій і надав житло всім, хто свого часу у нього інвестував. Проте розслідування у справі триває. На початку травня слідчі, як згадується у реєстрі судових рішень, витребували матеріали цивільних позовів інвесторів до «Києва» та концерну. Окрім того, зверталися до надавачів комунальних послуг з проханням надати інформацію, чи будинок на Соборній, 283 підключено до мереж без порушень.

А поки розслідування триває і навряд чи завершиться будь-чиїм арештом, директор концерну «Східно-європейський будівельний альянс» Сергій Полоцький зазначає, що до кінця цього року мають завершити перший та другий під’їзди — останні з «Підкови», будівництво якої тягнеться вже 15-й рік…

Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також