Життя за гратами: від сексу до молитви

23267 1

Ми у соцмережах:

Життя за гратами: від сексу до молитви

Наприкінці минулого тижня підозрювана в убивстві чоловіка Тетяна Літвінова народила в Рівненському обласному перинатальному центрі доньку — свою четверту дитину. Чутки про її вагітність мало кому були б цікаві, якби не та обставина, що вагітність настала під час утримання Тетяни в слідчому ізоляторі. Як це сталося — Літвінова розповідати керівникам ізолятора відмовилася, а вони, опитавши персонал, встановити не змогли. А у травні цього року один з в’язнів ізолятора вчинив заколот, який підтримали інші. Ці події ще більше підігріли інтерес до Рівненського СІЗО.

Першого жовтня у соцмережах з’явилося повідомлення місцевої журналістки, в якому вона, посилаючись на джерело в СІЗО, пише про страшні речі, що начебто відбуваються за стінами закладу: наркотики, смерть від передозування, секс-послуги, гепатит та венеричні захворювання. Після прочитання усього цього одразу пригадуєш титулований американський фільм «Втеча з Шоушенка». Начебто цього року внаслідок передозування наркотиків в СІЗО померли дві особи, ув’язнені жінки нібито надають секс-послуги, щоб отримати заборонені предмети, і що Літвінова могла завагітніти від того ж самого ув’язненого, який і вчинив масові заворушення в ізоляторі.

Згадуваний вище ув’язнений, 38-річний Євген Капьонкін з Кропивницького, перебуває в ізоляторі з 2016 року. Його звинувачують у тому, що у січні 2016-го він, змовившись зі спільниками, проник у будинок подружжя, яке мешкає на Володимиреччині, вчинив розбійний напад на цих людей, завдав їм тілесних ушкоджень та заволодів їхнім майном.

Справу спочатку розглядав Вараський міськсуд, де підсудний заявляв відвід суддям, змінювалася колегія суддів. Потім справу почав розглядати Рівненський міський суд, де відбувалося те ж саме. Невдоволений тривалим розглядом справи й утриманням в СІЗО підсудний нарікав і на медичне обслуговування та вимагав, аби його вели в інший прогулянковий дворик.

Як повідомляла прокуратура, 19 травня ув’язнений організував у СІЗО масові заворушення, які супроводжувалися підпалами та знищенням майна. Його дії підтримали ув’язнені з кільканадцяти камер. Тепер Капьонкіну, крім грабежу за попередньою змовою, інкримінують ще й масові заворушення, за що одержить довший термін позбавлення волі.

Нещодавно його як «особу негативного спрямування» на прохання адміністрації ізолятора дозволили перевести на дільницю СІЗО в Катеринівській виправній колонії, яка відкрилася влітку минулого року. Вирок ще не оголошено. З 2017 року, коли ізолятори перейшли у підпорядкування Мін’юсту, жодних заворушень в Рівненському СІЗО не було. А що було до 2017-го — Мін’юст не знає.

За даними Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, нині у Рівненському СІЗО утримується понад 300 осіб, в тому числі 15 жінок. 23 осіб утримують, як і Капьонкіна, понад три роки. Причини — ухвали судів про продовження термінів тримання під вартою, зміна підсудності, зміна колегії суддів, у зв’язку з розглядом значної кількості клопотань, ігнорування судових засідань учасниками процесу тощо. До всього, і в Рівненському міському суді, і в Рівненському апеляційному бракує суддів, а ті, що працюють, вкрай завантажені роботою. І це також є однією з причин тривалого розгляду справ та тримання підсудних під вартою.

На викладену в соцмережах інформацію відреагувало керівництво міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань. Воно повідомляє, що двоє ув’язнених, які згадуються в публікації як померлі в ізоляторі, справді тут померли 1 січня та 15 квітня. Причинами їхніх смертей, за результатами розтинів, вказані коронарна та серцева недостатність. Свідоцтва про смерть видало обласне бюро судово-медичної експертизи, яке міжрегіональному управлінню не підпорядковане. Також повідомляється, що можливість вживання померлими наркотичних речовин не виявлено. Та зважаючи на спричинений діяльністю Рівненського слідчого ізолятора суспільний резонанс, керівництво Західного міжрегіонального управління ініціювало додаткову службову перевірку установи. Про результати обіцяє повідомити.

А тим часом наприкінці минулого тижня в ізоляторі побував архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон — він освятив тут капличку для в’язнів та персоналу й відзначив благословенними грамотами начальника Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Михайла Дзюдзя та начальника Рівненського СІЗО Юрія Ткачука. У той самий день приблизно у той самий час народжувала Літвінова.

Світлана ФЕДАС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також