Після обстеження та МРТ-діагностики у хлопчика виявили новоутворення в очній ямці. Пухлина величиною приблизно 20 мм. Вона ж і змістила очне яблуко з правильного положення.
«Пацієнту діагностували дермоїдну кісту. Фахівці спеціалізованого хірургічного відділення, лікарі-офтальмохірурги дитячі Наталія Мержиєвська та Віталій Піщук, провели складну операцію з видалення пухлини під загальним наркозом», – повідомили на Facebook-сторінці лікарні.

Оперативне втручання виконали через кон’юнктиву, тож після операції не залишилось жодних рубців на обличчі. Післяопераційний період минув без ускладнень: положення ока відновилося, двоїння зникло.
.jpg)
Відомо, що дермоїдна кіста – це доброякісна пухлина, яка формується ще під час внутрішньоутробного розвитку з ембріональних тканин. Усередині неї можуть міститися частинки шкіри, волосся, жирової тканини, нігтів або навіть зубів. Такі кісти ростуть повільно, але можуть з часом збільшуватися та здавлювати навколишні органи, тому зазвичай підлягають хірургічному видаленню.





