Мешканець Рівненщини отримав 3 роки тюрми за ухилення від мобілізації.
Як встановив суд, обвинувачений перебував на військовому обліку, був визнаний придатним до служби за станом здоров’я та не мав законних підстав для відстрочки або альтернативної служби. 5 червня 2024 року чоловіку вручили повістку для відправки до військової частини, однак він відмовився її підпису та не з’явився у визначений час.
Свою відмову чоловік пояснив релігійними переконаннями. У суді він заявив, що є членом релігійної громади Свідків Єгови і вважає, що не може носити військову форму чи брати до рук зброю. За його словами, він просив замінити військову службу на альтернативну.
Проте за чинним законодавством релігійні переконання не є підставою для відстрочки або звільнення від мобілізації.
Суд дійшов висновку, що чоловік умисно не з’явився за повісткою без поважних причин, та визнав його винним. Йому призначили покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.






