Пастка на болотах: чому ДПСУ закликає ігнорувати білоруські «запрошення» по гриби та ягоди

2 хв. читання

смартфони Apple iPhone 17 ціна в Україні

Прикордонний комітет Білорусі цинічно оголосив про готовність у «спрощеному режимі» пускати українців до заказника «Ольманські болота» (Брестська область) для збору дикоросів. Мінськ апелює до «добросусідства» та пропонує три пункти пропуску на противагу українським селам Дроздинь, Березове та Познань, що на Рівненщині.

Проте Державна прикордонна служба України попереджає: жодні лісові дари не варті того ризику, на який наражаються люди.

Чому не можна вірити закликам Білорусі: аргументи ДПСУ

Речник ДПСУ Андрій Демченко у коментарі РБК -Україна розставив крапки над «і» та пояснив, чому ця пропозиція є нічим іншим, як інформаційною пасткою.

Пряма загроза життю (міни та укріплення)

Український кордон із Білоруссю наразі є зоною високої небезпеки. Він щільно замінований (облаштовані мінно-вибухові загородження), а інженерні та фортифікаційні укріплення постійно нарощуються задля оборони. Спроба перетину — це смертельний ризик.

Підступне «задобрювання»

У ДПСУ наголошують, що заяви Мінська — це спроба відбілити свій імідж. Білорусь продовжує активно підтримувати російську агресію проти України (зокрема, донедавна забезпечувала роботу ретрансляторів для російських дронів-камікадзе «Шахед»). Подібні «мирні» ініціативи є маніпуляцією, аби продемонструвати удавану турботу про простих людей.

Загроза полону та провокацій

Опинившись на території країни, яка є фактичним союзником агресора, українці стають беззахисними перед місцевими спецслужбами та ризикують потрапити у полон або стати жертвами провокацій.

Діє суворий режим обмежень

В українському прикордонні діють жорсткі безпекові правила, які ніхто не скасовуватиме.

Допоки Білорусь не припинить підтримувати країну-терористку РФ, жодних змін щодо режиму на кордоні не буде. Кордон залишається закритим, а будь-які спроби його перетину є незаконними та смертельно небезпечними.

Поділитися цією статтею