15 авто і «квадрати» в центрі: у Рівному піде з молотка майно інституту

3446 0

Ми у соцмережах:

15 авто і «квадрати» в центрі: у Рівному піде з молотка майно інституту

За порівняно невеликі гроші у місті можна придбати нерухомість площею понад 3 тис. м2 — зокрема, чотириповерхову будівлю на вулиці Симона Петлюри та ще частину приміщень на вулицях 16 Липня та Вербовій. Фонд держмайна продає майно ДП «Рівненський науково-дослідний та проєктний інститут землеустрою». Аукціон відбудеться 24 червня, а стартова ціна за єдиний майновий комплекс — всього 3,5 мільйона гривень.

Кирило Бережний, начальник регіонального відділення Фонду держмайна України:

— Держава демонополізує такі послуги, відповідно, й активи можуть знайти нового власника. Оскільки це єдиний майновий комплекс, то, окрім приміщень, сюди відносяться також транспорт, обладнання та інше вказане у переліку майно. Можливо, зайде хтось, хто схоче надавати схожі послуги. У частині цих приміщень є орендарі, тож до закінчення термінів договорів оренди вони залишаються — зобов’язання щодо цього перейдуть новому власнику. Не можна сказати, що продаж такого цілісного майнового комплексу — рідкісне явище. Подібні аукціони ФДМУ проводяться регулярно. Так само, наприклад, було з активами у спиртовій галузі та інших.

Що ще, окрім приміщень, може отримати новий власник? У довгому переліку значаться також старих 15 автомобілів, найновіший з яких — Renault Logan 2009 року випуску, а найстаріший — 53-річний ЗІЛ. Причому, одне авто перебуває на спецмайданчику в селищі Макарів на Київщині. Також інституту належать декілька гаражів та естакада, а ще — комп’ютерна техніка, меблі та різноманітне обладнання. Приватизації не підлягають лише права на постійне користування земельними ділянками на Петлюри та Вербовій. Хто б не купив майновий комплекс інституту, йому заборонено з власної ініціативи звільняти працівників підприємства протягом півроку, відколи отримає право власності.

А от серед орендарів приміщень інституту — обласне управління Держгеокадастру, підрозділ Нацполіції, державна лабораторія з контролю якості лікарських засобів та медичної продукції, ПП «Рівне-Інжиніринг» та один ФОП.

До речі, нещодавно було приватизовано ще один цілісний майновий комплекс — колишній державний спиртзавод у селі Зірне, що на Березнівщині. Разом зі складами, вантажівками та тракторами. Продали його за 60 мільйонів гривень. Це втричі більше від стартової ціни. Серед трьох учасників аукціону переможцем визначили столичне товариство «Бізнесфакторсервіс». Новий власник зобов’язаний погасити кредиторську заборгованість підприємства, а це близько 90 мільйонів гривень. Крім того, на спиртзаводі мають зберегти робочі місця — станом на кінець минулого року йдеться про 140 осіб. Ще з 2006 року завод перебував у стадії банкрутства, але продовжував працювати.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також