Чому в Рівному відмовляються від сміттєпроводів у багатоповерхівках

1372 0

Ми у соцмережах:

Чому в Рівному відмовляються від сміттєпроводів у багатоповерхівках

У Рівному залишився всього десяток висотних будинків із сміттєпроводами. Здавалося б, сміттєпровід — це зручно, та насправді додає лише бруду, щурів і підігріває сусідські «війни». Адже мешканці часом викидають туди зовсім непідходящі речі, а коли сміттєпроводи забиваються, то сморід стоїть на весь будинок. Проблему можна вирішити, якщо труби заварити й встановити загороджені майданчики у дворах. Та не всі мешканці з цим погоджуються і сваряться, — пояснюють комунальники. Бо комусь простіше вилити прокислий борщ на своєму поверсі, аніж нести у двір.

Наталія Антонюк, майстер КАТП-1728:

— Невдовзі почнеться сезон закруток та кавунів-динь, і це додасть нам проблем. Адже люди почнуть масово кидати в сміттєпроводи рештки овочів та фруктів без жодних пакетів. Хтось позбувається старих зіпсованих закруток, а хтось любить і рештки старої юшки з каструлі вилити. Труби сміттєпроводів азбестові і від цього псуються, звужуються отвори, бо нашаровується жир та бруд.

Часом викидають меблі, матраци, подушки, ялинки та все, що пролізе в приймач. От хтось на п’ятому поверсі викинув у сміттєпровід лижі, а сусід зверху накидав туди коробок. У результаті — все забилося, а прочищати його дуже складно. І стоятиме цей сміттєпровід забитий цілий тиждень, смердітиме й плодитиме тарганів та опаришів. А якщо хтось з верхніх поверхів потім викидає в прочищений сміттєпровід скляну банку або торбу з пляшками, то воно ще й пробиває старий контейнер у сміттєкамері внизу. І ми знову мусимо витрачати кошти на ремонт.

Ще років три тому в Рівному залишалося 63 будинки зі сміттєпроводами, нині їх всього декілька: це на вул. Грушевського, Гайдамацькій, Степана Бандери, Київській, Костромській, Відінській та ще один проблемний будинок на вул. Лермонтова, 9/Степана Бандери, 9а. В останньому зробили благоустрій прибудинкової території, поклали у дворі хороший асфальт, який наші сміттєвози мусять мимоволі «розбивати», щоб під’їхати до сміттєкамери і вибрати сміття. А могли би забирати зі спеціально облаштованого майданчика, якби люди на це погодилися. У згаданих будинках є загалом 48 сміттєкамер. Частина сміттєпроводів у під’їздах уже заварені, а частина ще ні. Подекуди сміттєпроводи вже не працюють, але в сміттєкамерах ще стоять контейнери, до яких під’їжджає сміттєвоз. Деяким мешканцям ліньки навіть підійти до тих контейнерів, то вони намагаються потрапити в них мішком з двох-трьох метрів — влучають не всі. Заважають також щільно припарковані біля будинків автомобілі мешканців, через які сміттєвоз не може доїхати до сміттєкамер і змушений потім робити повторний рейс, витрачаючи час та пальне.

Сміттєпроводи у Рівному своє уже «віджили», і вони не розраховані, щоб в них викидали меблі або телевізори. Не «дозріли» в нас ще люди до правильної експлуатації, треба переконувати, як буде зручніше для усіх. Тішить, що з деяких будинків самі почали звертатися, щоб ми їм заварили сміттєпроводи. Послуга ця безкоштовна, і ми одразу ставимо новенькі контейнери на окремо винесеному майданчику. Головне — спільно визначити, де той майданчик буде розташовано, і подати нам на КАТП-1728 запит від ініціативної групи мешканців.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також