Ця рослина дієво бореться з випаданням волосся і передчасною сивиною, розгладжує дрібні зморшки, гоїть рани та опіки
Найбільш відомі види алое — алое деревоподібне, відоме як «столітник» (його зазвичай застосовують всередину) та алое вера, популярний інгредієнт лікувальної косметики. Ця рослина має унікальним хімічний склад. У ній міститься понад 75 активних речовин, зокрема: алоїн та сапоніни; органічні кислоти (альфа-амілаза); мінеральні елементи: кальцій, калій, натрій, магній, цинк, мідь, хром, залізо, марганець, натрій, фосфор; замінні й незамінні амінокислоти; вітаміни: В1, В2, ніацин, В6, В12, С, холін, фолієва кислота, Е, А, бета-каротин тощо.
Алое має бактерицидні й протизапальні властивості — використовують у стоматології у випадку запалення ясен, а також у дерматології — від себореї. Тонізуючі та антиоксидантні: рослина входить до складу багатьох косметичних засобів — вона позитивно впливає на шкіру, оздоровлюючи й омолоджуючи її, усуває недосконалості та дрібні зморшки. Регенеруючу і ранозагоювальну: за рахунок стимуляції вироблення колагенових волокон алое прискорює регенерацію шкіри, допомагаючи швидше гоїтися саднам, опікам, мозолям і порізам, заспокоює подразнення і усуває почервоніння.
Алое вера — один із найбільш потужних природних стимуляторів росту волосся: він пробуджує та інтенсивно живить волосяні цибулини. Крім того, бореться із ламкістю волосся (зволожує його по всій його довжині, завдяки чому воно робиться більш гладким та еластичним), а також надмірною сухістю голови. А ще, за рахунок стимуляції виробництва пігменту меланіну, запобігає появі ранньої сивини.
Найкращими лікувальними властивостями володіє алое, якому 3-4 роки.