Архієпископ з Рівненщини знову звернувся до Московського патріархату

5518 0

Ми у соцмережах:

Архієпископ з Рівненщини знову звернувся до Московського патріархату

Керівник церков ПЦУ на Рівненщині архієпископ Іларіон вдруге звернувся до вірян та священників Московського патріархату із проханням об’єднатися.

 Про це повідомляє Рівненська єпархія ПЦУ:

- Ваше Високопреосвященство митрополите Анатолію, Ваше Преосвященство єпископе Пимене, всечесні отці, дорогі брати і сестри Української Православної Церкви, в єдності з Московським патріархатом Рівненщини!

Ось і минуло 9 травня, і знову всі ми переконалися, що російське зло не може перемогти українське добро! Століттями у минулому та десятиліттями у сучасній історії нас - справжніх і щирих українців - переконували, а іноді зомбували тезами і догмами про якесь «особливе спасіння» і «російське царство небесне». І дуже часто багато хто, з великим розчуленням і щирою довірою слухаючи московські байки, добровільно ставав рабами - але не Божими, а московськими!
Чому я сміливо про це кажу, бо вважаю, що настав час поділитися особистою історією свого становлення як монаха і архієрея Помісної Православної Церкви України.

Не буду описувати все, але розкажу про одну дуже важливу історію мого життя. Будучи студентом Київських духовних шкіл, я в черговий раз, перед тим як поїхати додому на канікули, прибув у двотижневе паломництво до Почаївської Лаври. І саме тут трапилася важлива подія у моєму житті. Коли пішов на сповідь до схиархімандрита Всеволода (нині покійного), він, вислухавши мою сповідь та бажання залишитись послушником у Почаївській Лаврі, строго заборонив мені, сказавши, щоб я постригався в монахи там, де навчаюсь - у Михайлівському Золотоверхому монастирі, додавши, що там від мене буде більше користі для церкви, ніж у Почаєві.

Саме так - шанований старець отець Всеволод, будучи в Московському патріархаті, буквально духовно наказав мені прийняти постриг і послух у Київському патріархаті, який був на той час! Хочете вірте, хочете не вірте, але це для мене стало міцним і надійним фундаментом духовного життя, на якому я до сих пір намагаюся міцно стояти і ніколи не впасти! І з того часу я зрозумів, що «канонічні» й «неканонічні» - це все байки і маніпуляції, щоб творити велику політику, але, на жаль, дуже високою ціною!

Мені ніколи в житті не було легко, але легких шляхів ніколи не шукав і не буду шукати, але я щасливий навіть за всі великі випробування, які були і є в моєму духовному житті!

Тому, брати владики Анатолій і Пимен та всечесні отці Рівненської та Сарненської єпархій Української Православної Церкви в єдності з Московським патріархатом, сердечно прошу, бо вважаю своїм правом це робити, звільніться від духовних тягарів московської ідеології, яка сьогодні всьому світу показала своє справжнє обличчя. Дорогі владики Анатолію і Пимене, прошу Вас - станьте сміливими: приєднуйтесь до Православної Церкви України разом зі своїми пастирями і паствою!

Разом з тим, сміливо прошу і настоятелів парафій - якщо бачите, що ваші архіпастирі досі залишаються в полоні московського рабства, переходьте до нас разом зі своїми громадами, адже двері нашої церкви відкриті для всіх вас.

Нагадаємо, що за останній тиждень більше п’яти парафій УПЦ (МП) вирішили приєднатися до ПЦУ, щоб не мати нічого спільного з Російською православною церквою.

Адже російський патріарх Кирило благословив війну та вбивства українців. Він стверджує, що росіяни, вбиваючи українців, роблять подвиг.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також