«Авангарду» — чергова експертиза

1578 4

Ми у соцмережах:

«Авангарду» — чергова експертиза

Не минуло й півроку, відколи на рівненському стадіоні «Авангард» розпочали реконструкцію, як виникли чергові проблеми з проектно-кошторисною документацією. Її спершу мають відкоригувати, а потім знову відправити на експертизу. За усіма прогнозами — експертиза може затягнутися у часі, а вартість будівництва неодмінно зросте.

Реконструкцію «Авангарду» мали розпочати ще у 2017 році й у 2019 завершити. Проте замість того, щоб оголосити тендер та через ProZorro обрати проектну організацію, міська влада провела конкурс ескізів і за домовленістю на початку 2016 року уклала договір із львівським ПП «Артпростір». Проектно-кошторисну документацію на реконструкцію «Авангарду» львів’яни мали здати до кінця 2016-го, проте доопрацювали її лише до осені 2017 року, ще півроку опісля проект проходив експертизу. За цей час реконструкція «Авангарду» подорожчала зі 110 млн грн до 202 млн.

Оголосити тендер на проведення робіт змогли тільки у серпні 2018 року. Завдяки найнижчій ціні аукціон виграла фірма «Фіалка» родини Фалко. У березні цього року будівельники почали реконструкцію. Зокрема, повністю розібрали східну трибуну, замінили під нею колектор та почали зносити південну та північну трибуни, а також будувати навіс над західною, що біля Усті. Західна трибуна — єдина, яку поки залишили, хоча львівські проектанти пропонували зносити значно менше старих конструкцій на стадіоні. Тепер посадовці та підрядник, «Фіалка», зазначають, що проект був непродуманий, а отже, його потрібно доопрацювати.

За запізнілу роботу з львів’я­нами, до слова, розрахувалися повністю, сплативши з міського бюджету 1,49 млн грн. А ось вимагати від проектантів доопрацювати проект посадовці не стали. Хоча відповідно до договору, який підписувала міськрада з «Артпростором», підприємство мало безкоштовно вносити правки у проектно-кошторисну документацію та виправляти недоліки.

Натомість управління капітального будівництва у серпні уклало договір зі ще однією проектною організацією — рівненським товариством «Орбіта Будпроект», яке має за понад 1 млн грн відкоригувати проект будівництва стадіону. Міський голова Володимир Хомко коментував раніше, що оскільки роботою львів’ян не були задоволені, тому й було ухвалено укласти договір з новим підрядником, уже місцевим, з яким УКБ має хороші відносини. Проте рівненським платникам податків фактично доведеться платити двічі за одну й ту ж роботу.

За словами директора «Орбіти Будпроекту» Олександра Матвіюка, над коригуванням проекту досі працюють. А потім його знову відправлятимуть на експертизу.

— Поки не буде експертизи, невідомо, на скільки подорожчає реконструкція, — зазначив п. Матвіюк. — А коли буде експертиза, точно сказати не можу. Ми частково подавали проект, але потрібно весь відкоригований здати. Через який період це буде — поки невідомо.

Будівництво на «Авангарді» ще не зупиняли. За словами керівника будівництва, працівника фірми «Фіалка» Андрія Конашка, наразі коригування проекту на роботу на стадіоні не впливає.

— Ми закінчили вбивати палі, перенесли колектор і тепер робимо фундамент під східною трибуною та замонолічуємо колони першого поверху, — зазначив пан Конашко. — До кінця цього року плануємо загалом закінчити монолітні роботи на східній трибуні.

Попри те, що будівництво ще триває, поки невідомо, чи здадуть стадіон в експлуатацію у травні 2021 року, як планували. Все залежатиме як від змін, які внесуть у проектно-кошторисну документацію, так і від того, чи отримає «Авангард» кошти з Державного фонду регіонального розвитку. На цей рік, наприклад, стадіону гроші з ДФРР не виділили, будівництво проводиться за півсотні мільйонів, які дали з міського бюджету. Проте на всі роботи коштів у міста не вистачить, а у скільки вони обійдуться у кінцевому результаті — не знає поки ніхто.

За словами Володимира Хомка, на сьогодні вартість будівництва, відповідно до змін, які вносять, уже сягнула 270 млн грн.

Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також