Міська влада просить рівнян повідомляти, якщо двері укриттів та бомбосховищ виявляються зачиненими під час повітряних тривог.
Від початку воєнного вторгнення минуло вже п’ять місяців, а у Рівному досі скаржаться на укриття, які під час повітряних тривог недоступні. А до деяких і взагалі не можна знайти дороги — бо немає вказівників. Минулого тижня власників сховищ зібрали на нараду до міського голови, де зобов’язали навести лад у сховищах та почепити вивіски.
Євген Кірічок, мешканець багатоповерхівки на проспекті Миру, 15:
— У нашому районі практично немає де сховатися під час повітряної тривоги. Я маю на увазі повноцінне укриття. Хорошим варіантом було б сховище в художній школі. Там приміщення затоплене, але ми з іншими мешканцями будинку самі знайшли вихід. Уже двічі викачували звідти воду, вибирали сміття, лавки поставили. Але дирекція школи закрила нам туди доступ. Чув, що на ремонт того укриття з міського бюджету виділили 300 тисяч гривень. Звісно, це дуже добре, але нам хотілося б знати, на що розраховувати в подальшому? Чи пускатимуть нас в те укриття?
З подібними скаргами до чиновників зверталися також мешканці вулиць Калнишевського, Данила Галицького та інших. Десь проблему вдалося вирішити, а десь — поки ні.
Олександр Третяк, міський голова Рівного:
— У нас була жорстка нарада з власниками та балансоутримувачами об’єктів укриття різних форм власності. Зокрема, на Данила Галицького (район радіозаводу) на сьогодні питання фактично вирішене. Ключі будуть в чергових — даний об’єкт має відкриватися під час повітряних тривог. Шановні мешканці, якщо ви бачите чи знаєте об’єкти укриття, які закриті й не функціонують, звертайтеся на «гарячу» лінію 1553 — будемо реагувати на такі випадки.
Загалом у Рівненській громаді є 197 офіційних сховищ. Але тільки 64 з них перебувають у комунальній власності міста, а решта — державні або приватні.
Олена РАКС.