Була Островського, а стане Покровською

1146 0

Ми у соцмережах:

Була Островського, а стане Покровською

У Рівному планують декомунізувати ще одну вулицю, яку «недогледіли» під час масових перейменувань 2016-го. Цього разу назву має змінити вулиця Островського, що в районі парку на Грабнику. Виявилося, що її названо не на честь письменника, як рівняни думали досі, а на згадку про радянського військового та партійного діяча Миколу Островського. Казус помітили під час вивчення архівних документів. Тож тепер ця вулиця має стати Покровською, бо неподалік розташовано Свято-Покровський собор.

Однак тамтешні мешканці уже виступили проти. Переймаються не стільки через зміну табличок на будинках, скільки через необхідність переоформлення усіх документів — від паспортів до поштової адреси. Люди збираються прийти з протестом на сесію міськради.

Мар’ян Года, голова постійної комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування:

— Людей можна зрозуміти, адже для декого це додатковий клопіт з документами, комусь нова назва не подобається, до старої звик. Якби ініціативу виявила якась громадська організація чи група людей, які хочуть іншої назви — це одне. Але в даному випадку вулиця справді підпадає під закон про декомунізацію, який треба виконувати. Навіть громадські слухання в цій ситуації не допоможуть. Єдине, я би радив все-таки цікавитись думкою рівнян і проводити конкурс на визначення нової назви. Скажімо, під час перейменування у 2016-му вулицю Добролюбова змінили на Діонісія Міклера, хоча чимало рівнян ніколи не чули про цю історичну особистість. Я тоді пропонував повернути вулиці її стару назву — Піша. Але навіть до мене, депутата міської ради, колеги не дослухалися.

Щодо перейменування вул. Островського на Покровську, то на сайті міськради уже опубліковано проєкт рішення, який винесуть на сесію. Також можна почитати пояснювальну записку до нього, ким був Микола Островський та чому ця вулиця підпадає під дію закону про декомунізацію. Остаточне рішення про перейменування — за депутатами міської ради. Ймовірно, це вирішуватимуть уже на сесії, яка відбудеться у другій половині листопада.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також