Чи посадять Миколу Кушніра?

1873 1

Ми у соцмережах:

Чи посадять Миколу Кушніра?

Інформація про те, що 18 липня на хабарі у 100 тисяч доларів упіймали голову Рокитнівської РДА Миколу Кушніра, нікого не здивувала. Наші правоохоронці постійно когось затримують на хабарі, а потім затриманий тихенько виходить на волю ніби нічого не трапилось. Тому справжньою сенсацією буде не затримання, а засудження хабарника районного масштабу до реального ув’язнення.

За два дні до затримання президент Зеленський звільнив Миколу Кушніра з посади голови райдержадміністрації. Чи знав президент про майбутнє затримання нам невідомо. Так само невідомо чи знав про це звільнення той, хто «навів» на хабарника поліцію. Щоб не допустити витоку інформації до операції залучали правоохоронців з інших областей. Отримання неправомірної вигоди документували слідчі Державного бюро розслідувань з Хмельницького за допомогою Генеральної прокуратури України. Слідчих обласного управління СБУ Рівненщини попросили лише поспостерігати.

За попередньою інформацією, 2018 року Микола Кушнір сприяв отриманню приватним підприємством в оренду земельних угідь Сновидовицької та Біловізької сільських рад. За успішно виконану справу — передачі 486 гектарів паїв, екс-голова Рокитнівської РДА зажадав винагороди. Її загальна сума — 300 тисяч доларів. Під час отримання першого траншу» хабарника і затримали.

Олександр Крупенко, заступник голови Рокитнівської РДА:

Усі документи про право оренди землі, до яких мала стосунок районна державна адміністрація, видавалися законно. Якщо говорити саме про земельні ділянки у районі Сновидовицької та Біловізької сільських рад, то договори на оренду землі там були укладені з приватним підприємством «Тех-Агро». Зроблено це було ще до 1 січня 2019 року, коли районна держадміністрація мала на це право. Приватна компанія має бажання вирощувати там екологічно чисту продукцію без застосування гербіцидів. Однак після укладання договорів фірма досі займається впорядкуванням документів та присвоєнням кадастрових номерів земельним ділянкам.

Миколі Кушніру, якого звинувачують у шахрайстві, обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. У випадку доведення вини йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 5 до 12 років із конфіскацією майна.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також