Чи потрібна вакцинація тим, хто вже хворів на коронавірус

1913 0

Ми у соцмережах:

Чи потрібна вакцинація тим, хто вже хворів на коронавірус

З імунітетом, отриманим після перенесеного коронавірусу, можна заразитися COVID-19 ще раз, тому всім, хто перехворів, потрібна вакцинація

Щеплення краще, ніж придбаний після хвороби імунітет, стимулює утворення антитіл, зазначають у Центрі громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України.

І навіть якщо вакцинована людина захворіє, то в легкій формі, – пояснили в ЦГЗ.

У відомстві також розповіли, що організм того, хто перехворів на COVID-19, розвиває імунну відповідь і виробляє антитіла й клітини до коронавірусу протягом перших кількох тижнів після інфікування.

"Антитіла з'являються за будь-якої форми захворювання: безсимптомної, легкої або важкої. Однак природний імунітет не гарантує, що ви не захворієте знову. Це залежить від багатьох факторів та індивідуальних особливостей людини", – зазначають медики.

Вакцинація, навпаки, гарантує захист від хвороби, оскільки вакцини краще стимулюють утворення антитіл і Т-клітин, які знешкоджують віруси.

Усі вакцини проти COVID-19 забезпечують високу імунну відповідь, ідеться в повідомленні Центру громадського здоров'я.

"Перед щепленням не потрібно здавати ПЛР-тест або визначати антитіла до COVID-19. Вакцинація – найбільш ефективний спосіб захиститися від COVID-19", – наголосили в ЦГЗ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також