Чиї газові мережі, той за них і відповідає

1482 0

Ми у соцмережах:

Чиї газові мережі, той за них і відповідає

Ще торік «Рівнегаз» неодноразово попереджав рівнян, що з 1 січня 2019 року змінюється підхід до експлуатації мереж газопостачання, зокрема, в тому числі й щодо планових технічних обстежень. Було проведено й нараду з головами ОСББ, адже тепер стан внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків — це їхня відповідальність як власників будівель. Звичайно ж, для того, щоб було кваліфіковане технічне обслуговування мереж, без фахівців не обійтися.

Пам’ятаєте, як раніше технічні працівники «Рівнегазу» самі ходили по квартирах та будинках, щоб обстежити системи газопостачання помешкань і провести планово-технічне обслуговування? Із 1 січня вони вже такого права не мають — прийдуть, лише коли ОСББ чи управителі житлових будинків самі запросять газовиків, уклавши відповідний договір.

Олександр ГанжаОлександр Ганжа, технічний директор ПАТ «Рівнегаз», пояснює:

У липні минулого року Міністерство енергетики та вугільної промисловості України скасувало положення про те, щоб газорозподільні компанії самостійно проводили планові перевірки. Тепер для того, щоб працівники «Рівнегазу» перевірили стан системи газопостачання, рівнянам треба укласти платний договір на проведення такого обслуговування.

Законодавство передбачає, що технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку здійснюється за рахунок співвласників. Це означає, що за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж потрібно платити. Олександр Ганжа назвав орієнтовні ціни таких обстежень: у квартирах, де є одна газова плита, — 150 гривень за рік, якщо квартира з газовою колонкою — 300 гривень, а з приватного будинку або квартири з автономним опаленням — 480 гривень за рік.

Відповідно до Кодексу газорозподільних систем та правил безпеки системи газопостачання, відповідальні за утримання в технічно справному стані та за безпечну експлуатацію газових приладів тільки власники будинків.

— Якщо це багатоквартирний житловий будинок, тоді відповідальні голови ОСББ або ЖКП. Вони повинні укласти договір на технічне обслуговування системи газопостачання, обстеження і прочищення димових та вентиляційних каналів. Це роботи підвищеної безпеки, проводять їх на основі дозволу, який можна отримати в територіальному відділенні Держпраці. Перелік компаній, які мають дозвіл на прочищення, ремонт, обстеження димових і вентиляційних каналів, є на офіційному сайті 104.ua, — пояснює Олександр Ганжа.

Договори на проведення планових перевірок працівниками «Рівнегазу» почали укладати ще з вересня минулого року. Нині на Рівненщині з понад 2,5 тисячі багатоквартирних житлових будинків лише 11 уклали договори.

Технічний директор «Рівнегазу» наголосив, якщо виникають проблеми з газовим обладнанням, то можна зателефонувати за номером гарячої лінії: 0362?461–104, майстер обстежить газове обладнання й за потреби відремонтує його. Також у ПАТ «Рівнегаз» цілодобово чергує диспетчерська служба, тому за номером «104» можна зателефонувати в будь-який час доби, і спеціалісти безкоштовно вирішать проблеми, зокрема ті, що стосуються витоку газу і тому подібне. Нині на Рівненщині працюють чотири центри з обслуговування клієнтів: у Сарнах, Рівному, Здолбунові та Дубні.

Також Олександр Ганжа нагадує рівнянам про необхідність дотримання інструкції з безпечного користування газовими приладами. Така інструкція є в кожній абонентській книжці та на сайті 104.ua.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також