Чим небезпечний дефіцит йоду та як його розпізнати

450 0

Ми у соцмережах:

Чим небезпечний дефіцит йоду та як його розпізнати

Гормони щитовидної залози, виробленню яких сприяє йод, активують метаболізм, сприяють оновленню кісткової тканини, тобто впливають практично на всі фізіологічні процеси у нашому організмі. При нестачі йоду знижується швидкість біохімічних реакцій, обмінні процеси білків і жирів, засвоювання вітамінів, і навіть йод впливає на зростання клітин.

Найчастіше при нестачі йоду виникають розлади функції щитовидки, а також йододефіцит — одна з головних причин затримки розумового розвитку дітей. Цьому можна запобігти: тому вагітним і мамам, які годують груддю, особливо важливо не допускати дефіциту йоду.

Ознаки йододефіциту можуть бути різними, але найчастіше при нестачі йоду та порушеннях через це роботи щитовидки з'являються: ядуха, особливо відчувається в положенні лежачи, труднощі ковтання, важко дихати; сухість шкіри; закрепи; пригніченість, втома, забудькуватість.

Якщо з'явилися такі симптоми, варто звернутися як мінімум до свого сімейного лікаря. В цілому ж проблемі йододефіциту краще запобігти, чим лікувати.

Щоб уникнути дефіциту йоду, необхідно регулярно, раціонально та збалансовано харчуватися. У раціоні мають бути сир, коров'яче молоко, яйця, йогурти, йодована сіль, морська риба та водорості, морепродукти, соєве молоко або соєвий соус.

Дорослим для профілактики дефіциту йоду достатньо 150 мкг йоду на добу. Наприклад, одна чайна ложка йодованої солі містить 250 мкг йоду.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також