Чому болять коліна?

2609 0

Ми у соцмережах:

Чому болять коліна?

Щодня коліна, як ніякий інший суглоб тіла, піддаються значним навантаженням — вони згинаються більше 1000 разів, а при звичайній ходьбі переносять вагу в кілька разів більшу від власної.

Хрящова тканина, що покриває кістки, пом'якшує рух, запобігає ризику тертя. Але при постійних перевантаженнях швидше настає знос хряща: він стає пористим, тонким. Крім того, ушкодити хрящ можуть різні травми — їхні наслідки проявляються іноді через роки. Результатом ушкодженої хрящової тканини стає біль.

Біль у колінах все частіше виникає у молодих людей. Коли діти малоактивні, не займаються регулярно спортом, у них утворюється на 25% менше хрящової тканини, хрящі в суглобах колін стають пористими. Це сприяє прискореному зносу суглобів — у 25 років будь-яке навантаження без попередньої підготовки може призвести до болю.

Хрускіт в колінах — це небезпечно? Хрускіт в більшості випадків не є небезпечним симптомом. Але якщо він супроводжується болем і набряком, слід звернутися до лікаря.

Інколи біль у колінах вказує на артрит. Для нього характерне короткочасне відчуття болю, яке найчастіше виникає вранці при першому русі й при навантаженні (підйом по сходах). Біль, сильний і різкий, з набряком колін — можливе загострення пов'язаного з артритом запалення.

Щоб захиститися від болю в колінах, фахівці радять:

Для регулярного тренування, що зміцнює суглоби, найкраще підходять плавання, піші прогулянки, катання на велосипеді, водна аеробіка. Біг не є безпечним для колін видом спорту.

При сидячій роботі слід частіше змінювати положення тіла — вставати, розминатися. Ноги під столом потрібно час від часу згинати й розгинати — це покращує обмін речовин у тканинах.

Варто уникати тривалих статичних поз — наприклад, стояти на одному місці, сидіти в позі нога на ногу.

Взуття повинно мати м'яку підошву.

Кожен зайвий кілограм — додатковий тиск на коліна, тому потрібно контролювати вагу.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також