Дерибан ціною в людські життя: депутати профінансували боротьбу з коронавірусом лише на чверть, все інше — на свої округи

19850 0

Ми у соцмережах:

Дерибан ціною в людські життя: депутати профінансували боротьбу з коронавірусом лише на чверть, все інше — на свої округи

Цього вівторка, напередодні введення обмежувальних заходів у зв’язку з пандемією коронавірусу, депутати обласної ради за поданням обласної держадміністрації прийняли програму боротьби із COVID-19.

Управління охорони здоров’я області просило у депутатів та департаменту фінансів на виконання цієї програми виділити понад 99 мільйонів гривень. Кошти мали спрямувати на забезпечення медпрацівників засобами індивідуального захисту і дезінфекції, вчасне проведення обстежень населення на коронавірус, закупівлю для палат інтенсивної терапії апаратів штучної вентиляції легень.

Найвартісніше, у всіх значеннях цього слова, серед всього списку — апарати ШВЛ. Ціна одного сягає мільйона гривень, і нині у світі не так легко знайти постачальника. Бо ж саме кількість апаратів штучної вентиляції легень визначає, скільки людей вдасться одночасно рятувати в пік епідемії. Саме з нестачею ШВЛ і пов’язують високий рівень смертності від COVID-19 в Італії. Ситуація з ними в Україні, напевно, для читача зрозуміла.

Із майже 100 мільйонів гривень на заходи з боротьби з коронавірусом — 60 мільйонів необхідно було виділити з нерозподіленого залишку бюджету області. Проте частина депутатів обласної ради, голова Рівненської ОДА Віталій Коваль та голова облради Олександр Данильчук вирішили, що ці гроші краще розподілити на старі бізнесові схеми та на виборчі округи наближених осіб. Детальніше про те, скільки та кому перепало, читайте за посиланням: https://rivnepost.rv.ua/news/milyon-hriven-na-zemlyaniy-val-i-nul-na-borotbu-iz-koronavirusom-yak-deputati-planuyut-deribaniti-60-milyoniv

На програму ж виділили лише чверть від потреби — 28 мільйонів гривень, аргументуючи це незначною нагальністю проблеми вірусу. Однак після закритої сесії й голова ОДА Коваль, і голова облради Данильчук заявили для ЗМІ, що передбачили 99 мільйонів на боротьбу з коронавірусом. Але ж передбачити і виділити — це різні поняття.

Наводимо список із 36 депутатів обласної ради, які підтримали рішення про дерибан обласного бюджету. Саме на цих людей лягає персональна відповідальність за стан боротьби з коронавірусом на Рівненщині.

Новий голова фракції ЄС задоволений голосуванням

«Європейська солідарність» (Блок Петра Порошенка):

Крока В.І. — За

Фізик І.В. — За

Редько В.Я. — За

Ундір В.О. — За

Потапчук Р.В. — За

Мельник М.П. — За

Лобчук М.І. — За

Бойко В.Я. — За

Крук М.А. — За

Охремчук В.П. — За

Данильчук О.Ю. — За

ВО «Батьківщина»:

Мариніна Л.В. — За

Караїмчук І.В. — За

Мартинюк П.С. — За

Бузян С.С. — За

Кравчук П.Г. — За

Ткач О.О. — За

Королюк В.А. — За

Нестеренко О.Л. — За

Руцький М.М. — За

Черній А.Л. — За

Кучерук М.Г. — За

Партія «Конкретних справ»:

Богатирчук-Крив­ко С.К. — За

Кльоп В.Ф. — За

Грисюк А.І. — За

Радикальна партія Олега Ляшка:

Юзепчук В.І. — За

Женевський С.Ю. — За

Воронко Т.Д. — За

Лозова О.В. — За

Білик Ю.Р. — За

Васильєв О.А. — За

Марчук М.М. — За

Прядун М.П. — За

Свисталюк С.А. — За

Позафракційні:

Сухляк В.О. — За

Бірук Б.І. — За

Саме на цих депутатах та голові ОДА лежатиме персональна відповідальність за здоров’я мешканців області у період епідемії.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також