Для Рівного закупили дороговартісні препарати від туберкульозу

1525 0

Ми у соцмережах:

фото - Petropavlivka.city

Щороку на туберкульоз хворіють понад 600 рівнян. З них 300 – це люди, які виділяють палички та можуть заражати інших. Крім того, є хворі, які мають мультирезистентну форму туберкульозу, таким людям вже не допомагають звичайні ліки від туберкульозу і для того, аби їх врятувати, в Україну, і зокрема на Рівненщину, завезли новий препарат «Бедаквілін». Він призначений для лікування саме мультирезистентного туберкульозу. На Рівненщині є десятеро хворих, які потребують цього препарату.

Лікар-фтизіатр обласного протитуберкульозного диспансеру Дмитро Булавін розповів, що нині Рівненщина отримала всього п’ять коробок «Бедаквіліну». Його почали використовувати з травня і призначили чотирьом пацієнтам. За словами лікаря, хворі поки не мають побічних реакцій від препарату та простежується позитивний перебіг лікування.

Препарати закупили за кошти Глобального фонду для боротьби зі СНІДом та туберкульозом. Їх отримали усі області у різних кількостях, відбирали відповідно до кількості хворих.

В обласний протитуберкульозний диспансер ліки надійшли від Глобального фонду для боротьби зі СНІДом та туберкульозом, як благодійна допомога за 431 грн, - уточнив представник благодійної організації «ТВpeople Ukraine» Євген Баборикін. 

Раніше цей препарат завозили в Україну нелегально, але наразі він вже зареєстрований і його можна офіційно використовувати. Препарат дороговартісний, тому закупити одразу необхідну кількість неможливо, проте представники благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя» Юрій Лазаревич та «ТВpeople Ukraine» Євген Баборикін зробили замовлення на більшу кількість цих ліків для Рівненської області та сподіваються, що невдовзі їх отримають.

В свою чергу, заступник головного лікаря з лікувальної роботи обласного протитуберкульозного диспансеру Микола Ординський надував:

Ми можемо заразитися і від людей з відкритими формами туберкульозу, і від тварин. Серед тварин на туберкульоз найчастіше хворіють коні, корови, свині, кури та великі птахи. Людина, яка хвора на туберкульоз, за рік може заразити до 20 інших людей. Важливо якомога раніше виявити хворобу, щоб вчасно почати лікування. Тож якщо людина кашляє більше трьох тижнів, то це може свідчити про туберкульоз. В цьому випадку варто звернутися до свого сімейного лікаря та здати на аналіз мокротиння. Людям, які хворі на туберкульоз, треба систематично приймати ліки під наглядом медиків. Якщо хворий пропускає прийоми ліків, то у нього може розвинутися стійкість до антибіотиків та прогресуватиме мутований туберкульоз. У таких хворих з’явиться потреба в «Бедаквіліні».

Крім того, п. Ординський наголосив, що туберкульозна паличка є у кожного і організм бореться з її розвитком. Проте коли людина часто переживає сильні стреси, то це може призвести до розвитку туберкульозу.
 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також