До ядерного удару в Рівному готові?

2094 0

Ми у соцмережах:

Фото 4Влада

Пряма загроза російського керівництва завдати по Україні ядерного удару була сприйнята всерйоз усім цивілізованим світом. Але коли світ може поки що бути цим лише занепокоєним, то нам слід бути максимально готовими до застосування ворогом зброї масового ураження, яке може статися будь-якої миті. Поки що ми не маємо чітких інструкцій від керівництва держави щодо того, що робити, коли таке станеться. Тому вирішили запитати про те, чи готові Рівне та область до ядерного удару, відповідальних посадових осіб і простих громадян. Тому що перед ядерним вибухом ми всі будемо рівні.

Світлана Нецька, завідувачка сектора державного контролю у сфері обігу лікарських засобів, медичної продукції та обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області:

— Міністерство охорони здоров’я пояснює, якщо радіація потрапила у зовнішній світ, рекомендують приймати «Калій-йодид» таблетований. На сайті МОЗ є пояснення, як діяти у подібних ситуаціях і як його застосовувати. Ці таблетки є у наших аптеках. Їхня вартість становить в межах 200 гривень за десять таблеток.

Бункер Коха у Рівному

Олег Кірічок, керівник відділу з надзвичайних ситуацій міськради Рівного:

— Треба розуміти, що від прямого ядерного удару нічого не врятує. Повірте, якщо буде треба, то й Володимира Путіна дістануть в його бункері. Врятуватися можна лише від наслідків удару. Йдеться про ударну хвилю, теплове, світлове і радіаційне ураження та уламків. На території Рівного є укриття, які можуть захистити людей від таких наслідків.

Андрій Мельниченко, представник обласного департаменту цивільного захисту населення:

— Відповідно до нашого законодавства, такого поняття, як бомбосховище, немає. Офіційно у нас існують сховища та протирадіаційні укриття. Більшість споруд в нашій області — це протирадіаційні укриття. Їх побудували ще за радянських часів. Така їхня велика кількість пояснюється тим, що Рівненська область знаходиться у радіусі дії кількох атомних електростанцій.

Протирадіаційні укриття діють так: всередині сховища тиск повітря більший, ніж ззовні, завдяки цьому зовнішнє повітря і пил не можуть потрапити всередину. Отак воно захищає. Щодо профілактики, якщо уже відбувся ядерний удар, то «Калій йодид» нічим не допоможе. Він може допомогти при аварії на АЕС.

Загалом під час ядерного удару є кілька факторів ураження. Перший — це світлова хвиля. Вона має велику температуру. Від неї треба ховатися. Найкраще знайти якусь заглибину. Другий фактор — це ударна хвиля. Вона дуже сильна і несе деякі частки, які розвивають велику швидкість та уражають клітини людини. Під час такого краще сховатися у підвальне приміщення. Третій вражаючий фактор — це іонізуюче випромінювання. Воно виводить з ладу всі електронні пристрої. Але воно на людину майже не діє. Четвертий фактор — це уже сама радіація. Радіаційний пил може потрапляти в людський організм з прийомом їжі, води та при диханні. Тому рекомендується мати закритий запас води та їжі.

Перше, що треба зробити після ядерного удару, — це покинути зону ураження. Друге — це провести санітарну обробку, тобто помитися з гарячою водою та хімічними засобами. Підійде навіть господарське мило.

Олександр Нестерук, заступник голови районної військової адміністрації:

— У мене великі сумніви щодо того, що Росія наважиться застосувати ядерну зброю. Всі прекрасно розуміють, що тоді почнеться Третя світова війна. Вижити під час такого буде практично неможливо. У світі теж живуть не дурні люди. США зараз відслідковують усі дії Російської Федерації, які пов’язані з ядерною зброєю. Володимир Путін уже 30 років нею шантажує весь світ. Завдяки цьому створювався образ могутньої держави. Однак після того, як вони напали на Україну, то наша армія дала їм так по зубах, що весь міф про другу армію світу розвіявся. Звісно, Росія має ядерний потенціал. Але думаю, що він у них такий, як і їхня армія. Тому в мене дуже великі сумніви, що їм дозволять використати ядерну зброю.

Сергій Шабалін, колекціонер:

— Ні в які ядерні удари я не вірю. Адже це потрібно узагалі не товаришувати з головою, щоб таке зробити. Більше того, від такого, вважаю, не врятуєшся. Ось є, наприклад, в Рівному бункер Коха — бетонний. Там стеля має товщину всього 20 сантиметрів. Усередині той бункер має лише три невеличкі кімнати, в які максимум влізе 5–10 осіб. Та й все там знаходиться у воді. Тим бункером ніхто ніколи не займався.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також