Торік на обліку поліції Рівненщини перебувало 2865 осіб, які вчиняють домашнє насильство. Упродовж року поліцейські задокументували 2188 правопорушень, передбачених статтею 173-2 КУпАП (домашнє насильство), та винесли 263 термінових заборонних приписів.
Правоохоронці радять мешканцям області не терпіти домашнє насильство та звертатися за допомогою. Домашнє насильство - це злочин. І за нього передбачена відповідальність.
Так, із заявою про домашнє насильство з боку чоловіка наприкінці червня торік до поліції звернулася жителька села Тесів колишнього Острозького району. 64-річний пенсіонер систематично вчиняв психологічне насильство щодо своєї 58-річної співмешканки, нецензурно лаючись, ображаючи, а також погрожуючи вигнати з дому, що призвело до психологічних страждань, емоційної залежності та погіршення загального стану потерпілої. Острозький районний суд визнав винним 64-річного жителя села Тесів у вчиненні домашнього насильства та призначив йому покарання у виді одного року позбавлення волі, встановивши іспитовий строк терміном в один рік.
А у Радивилові суд визнав винним 63-річного жителя села Михайлівка, який систематично вчиняв домашнє насильство щодо своєї 60-річної співмешканки. У жовтні торік чоловік, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, висловлювався на адресу потерпілої грубими, нецензурними словами, кричав, виганяв з будинку та погрожував фізичною розправою. Оскільки зловмисник у серпні 2021 року був засуджений за домашнє насильство та вчинив злочин, перебуваючи на іспитовому терміні, то, враховуючи невідбутий термін покарання, суд призначив йому позбавлення волі строком в один рік та один місяць.
Не терпи, не мовчи! Дій!
Відділ комунікації поліції Рівненської області.