Дороге тепло: Рівне заплатить вже на 12 мільйонів більше

903 0

Ми у соцмережах:

Дороге тепло: Рівне заплатить вже на 12 мільйонів більше

Опалювальний сезон у розпалі, а теплопостачальні підприємства тільки й встигають подавати до міськради нові розрахунки. Адже тепер місто щомісяця платить їм зі свого бюджету багатомільйонну компенсацію — за різницю у тарифах за теплову енергію для населення, щоб мешканці пережили цю зиму з більш-менш посильними платіжками.

Міська влада і тепловики довго торгувалися, але ставки в цій «грі» постійно зростають. Якщо на початку сезону планували компенсувати понад 201 мільйон гривень, то тепер підприємства просять уже 213,3 млн грн. Левова частка цієї суми — 208,9 млн грн — дістанеться ТОВ «Рівнетеплоенерго», 4,2 млн грн — КП «Квасилівтеплоенерго» і ще 106 тисяч гривень піде ПрАТ «ЕСКО-Рівне». І ніхто не дасть гарантій, що надалі вони не попросять ще більше. Вирішувати це питання будуть депутати на сесії міськради.

Наталія Глазкова, начальниця відділу тарифної політики управління економіки міста:

— Із незалежних для теплопостачальних підприємств причин значно зросла електрична енергія. Тому виникає необхідність вносити зміни до програми компенсації. Звісно, це збільшує обсяг фінансових ресурсів — на 5,74%. Зокрема, для ТОВ «Рівнетеплоенерго» — на 11,5 млн гривень, а ПрАТ «ЕСКО-Рівне» — на 4,6 тисячі гривень, також уже надійшла заява від «Квасилівтеплоенерго». Ми не можемо це стримати — ціни ростуть, заяви надходять. Дуже складні умови договорів з «Нафтогаз Трейдингом»: пені, штрафи… Але мусимо на це реагувати, аби тарифи покривали витрати підприємств. Наразі ми відшкодували тільки за жовтень і листопад, за грудень ще ні. Загальна сума компенсацій за міською програмою поки виходить 213 мільйонів гривень — це враховуючи ще Квасилів.

Володимир Хомко, колишній міський голова Рівного, а нині депутат міськради:

— Те, що ми дотуємо тариф, — це крок назад, у комуністичне минуле. Якщо робити це по-європейськи, то треба збільшувати субсидіювання, а не дотації. Тепер така система: якщо підприємство вчасно не розплатиться за газ, то потім купуватиме його за шаленими тарифами. І ми уже не двісті мільйонів, а півмільярда будемо вкладати. Тому треба терміново дати гроші, а надалі думати — і робити дров'яні котельні. Багато популістів зараз роблять все, щоб вгодити людям і зруйнувати систему централізованого теплопостачання. Але вона буде в будь-якому разі вигідніша, ніж індивідуальне опалення.

До слова, чимало мешканців громади не проти взагалі відключитися від центрального опалення, але повністю на автономне перейти нині можуть лише 15 будинків — 13 у Рівному та два у Квасилові. Адже такий дозвіл можуть надати лише тим будівлям, де індивідуальне опалення уже мають більше половини жителів.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також