Дума про стадіон

1785 0

Ми у соцмережах:

Володимир Хомко: «Нема поки що причин вести переговори з учасниками торгів»

Чи знаєте ви, що міський голова Рівного думає? Причому думає довго, інколи роками. Він же голова — не те що ми з вами! Вже третій рік голова Володимира Хомка зайнята думками про реконструкцію стадіону «Авангард», яку він публічно пообіцяв здійснити за гроші міського бюджету ще влітку 2016 року.

За цей час можна звести кілька багатоквартирних будинків, побудувати десятки кілометрів доріг, осушити болото чи навпаки — влаштувати ставок. Але це якщо не думати, як думає Хомко, який у середині серпня на засіданні міськвиконкому вчергове пообіцяв, що роботи з реконструкції «Авангарду» розпочнуться за два місяці. Можете не бігти до стадіону — там немає нічого. Лише думки Хомка десь кружляють довкіл.

Днями у міського голови з’явився ще один привід думати про стадіон — відбувається тендер, на якому визначиться виконавець омріяної реконструкції. Тепер Володимир Хомко має прийняти рішення і розпочати будівництво. Але виникла проблема: поки Хомко думав, вартість стадіону зросла із ста мільйонів, про які говорили влітку 2016-го, до двохсот. Але це ще півбіди — грошей на будівництво у міста вже немає. Раніше були, а поки Хомко думав — зникли.

Микола НЕСЕНЮК.

Тендер на реконструкцію було оголошено наприкінці серпня, і на нього подалося сім компаній. Проте минулого тижня тендерний комітет, до якого входять працівники міського управліннякапітального будівництва, відхилив пропозиції одразу п’яти підприємств і допустив до участі в аукціоні тільки дві рівненські компанії. Причини відмов доволі однотипні: учасники начебто не надали ліцензій на провадження певних видів робіт, як-от пусконалагоджувальних (зокрема, щодо пуску ліфтів), на монтаж певних систем і т.п.

Претензій у посадовців не виникло лише до фірми «Фіалка» рівненського бізнесмена та віднедавна спонсора «Вереса» Юрія Фалка, а також до товариства «Реноме-Євробуд», що входить до групи компаній «Реноме». Торги між цими учасниками запланували на вечір 24 жовтня, проте через скаргу ТОВ «Луцьккомунбуд» процедуру призупинили. До слова, лучани у скарзі просять не за себе, а вимагають скасувати рішення про допуск «Реноме-Євробуду», бо документи останнього, за словами «Луцьккомунбуду», не відповідають вимогам. Якщо скарга буде задоволена, тендер скасують.

Але навіть якщо аукціон відбудеться у жовтні і котрась із двох фірм виграє на Prozorro завдяки нижчій ціні, це ще не означатиме, що саме з нею підпишуть договір. Тендерний комітет може знайти причину для відмови, адже коли йдеться про великі проекти, знайти хоча б технічну помилку за бажання не важко.

«Авангард» — занадто дорогий об’єкт, аби до робіт допустили того, з ким попередньо не домовляться. А домовлятися, що очевидно, потрібно лише у кабінеті міського голови. Причому вибір для п.Хомка буде нелегким: і з Фалком, і з «Реноме» у голови непогані стосунки. «Реноме» завжди виставляє дорожчі пропозиції на тендерах і практично не торгується на аукціонах, а об’єкти, які будує, більше ставить у заслугу собі, аніж владі. З «Фіалкою» співпраця буде іншою: Юрій Фалко, виграючи тендер за тендером, не любить публічної уваги, а тому якщо «Авангард» встигнуть зробити хоча б частково до виборів, у піарі на стадіоні міському голові конкуренції не становитиме ніхто.

Вартість реконструкції «Авангарду» — понад 202 мільйони, проте, попри велику суму, боротися за неї хочуть не всі. Так, не збирається оскаржувати рішення тендерного комітету відома рівненська будівельна фірма «Опорядрембуд». Її директор Роман Симонюк зазначає, що з реконструкцією «Авангарду» можуть виникнути складності. Наприклад, невідомо, чи вистачить коштів. Окрім того, за словами пана Симонюка, ці роботи хоч і не складні, але «вимагатимуть зусиль».

Тим часом 20 мільйонів, які мали виділити з міського бюджету на стадіон у цьому році, вже потрохи розтягують. Зокрема, частину взяли на зарплати бюджетникам.

Андрій Моніч, директор ТОВ «Реноме-Євробуд»:

— Передбачено, що реконструкцію «Авангарду» має бути завершено у 2021 році, тож питання щодо затримки будівництва взагалі не стоїть. Це нелегкий інженерний об’єкт, але немає речей, яких не можна виконати. Чи торгуватимемося на аукціоні — розголошувати не буду.

Юрій Фалко, власник та директор фірми «Фіалка»:

— Реконструювати «Авангард» — не космічний корабель будувати. Єдині труднощі — високий рівень ґрунтових вод, старі комунікації і поганий під’їзд до об’єкта, оскільки це центр міста. Потрібно буде перенести теплотрасу, облаштувати водопровід, каналізацію. Таких складностей, щоб вчасно не реалізувати цей проект, немає, якщо буде фінансування і ніякі контролюючі інстанції палки у колеса не ставитимуть.

Реконструкція «Авангарду» розподілена на чотири черги. Перша — будівництво павільйону для легкоатлетів, де буде бігова доріжка, та адмінприміщення для тренерів і персоналу. Над цим приміщенням — трибуна біля входу до стадіону. Друга черга — протилежна трибуна, де роздягальні і ВІП-ложі. Там нічого складного: бетонні конструкції переважно. Третя черга найпростіша — дві трибуни за воротами. А четверта — бігові доріжки з гумовим покриттям (таку технологію ми уже використовуємо на стадіоні «Колос» у Костополі) та футбольне поле, яке матиме автополив, підігрів.

Я у 2004 році закінчив університет, тоді ж створив підприємство. Перший свій тендер виграв ще за часів Кучми. Вигравав тендери і за Ющенка, і за Януковича, і зараз. Зважаючи на мою діяльність, мені доводиться з багатьма людьми зустрічатися, але не потрібно пов’язувати «Фіалку» з якимись «корупційними складовими».

Щодо спонсорства «Вереса», то домовленість про це була задовго до того, як оголосили тендер на «Авангард». Я навіть не був певний, що ми подаватимемося на ці торги. Я підтримую сім різних футбольних команд: і у Клевані, і у Зорі, і у Зарічному, і на Житомирщині. Бо просто люблю футбол: і підтримую, і сам граю.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

— Поки що взяли на зарплати бюджетникам лише частину суми із коштів, виділених на «Авангард». Будемо ще знімати, бо є проблема із виплатою заробітних плат, але ми залишимо суму, якої вистачить, щоб розпочати у цьому році реконструкцію. Ми розраховували, що матимемо у цьому році 10-12 млн. грн. на місяць перевиконання надходжень до бюджету, а маємо останніми місяцями лише по два мільйони. Бракує 30 млн. грн. Не хотілося, щоб постраждали люди, тому віддаємо все, навіть святе. А наступний рік буде ще важчим, бо Кабмін передасть нам багато додаткових повноважень, які потребуватимуть фінансування з міського бюджету. Два роки, які ми прожили вольготно, вже не повторяться.

На наступний рік ми подамо проект реконструкції «Авангарду» на фінансування з ДФРР. Уже є домовленість практично з усіма впливовими особами у державі, щоб більшу частину суми було профінансовано з держбюджету. Щодо тендера, то будемо вчиняти винятково відповідно до чинного законодавства. Нема поки що причин вести будь-які переговори з учасниками торгів. Коли буде визначено переможця, тоді й розмовлятимемо.

Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також