Звільненого понад рік тому лікаря Рівненської обласної дитячої лікарні Костянтина Думановського поліція звинувачує в неналежному виконанні професійних обов'язків, що призвело до смерті дитини.
Рідні померлого хлопчика в кабінеті лікаря Думановського
Насамперед нагадаємо, що 3 листопада минулого року у приймальному відділенні Рівненської обласної дитячої лікарні помер п'ятирічний рівнянин Миколка Антонюк. Поліцейські відкрили кримінальне провадження.
— Після проведення необхідних слідчих дій та експертиз було прийнято рішення щодо повідомлення про підозру за частиною 2 статті 140 Кримінального кодексу України, — розповів Олександр Панасюк, заступник начальника ГУ Нацполіції в Рівненській області. — Вона трактується як неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником, що спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому. Після погодження прокуратурою слідчий вручив цю підозру 34-річному лікарю. Визначено дати проведення його допиту та всіх необхідних слідчих дій. Також вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу. Невдовзі це кримінальне провадження буде закінчене зі складанням обвинувального акта.
Санкція статті, яку інкримінують Костянтину Думановському, передбачає обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до трьох років. Ось тільки як рівненські слідчі збираються доводити вину лікаря та чи дійде справа до суду — під великим питанням. Адже буквально три тижні тому спеціальна комісія від Міністерства охорони здоров'я, до складу якої входили, зокрема, знані столичні судмедексперти, патологоанатоми та навіть професор дитячої хірургії, вини рівненських медиків у смерті Миколки фактично не виявила. А саме, після опису малозрозумілого широкому загалу патогенезу розвитку блискавичного ендотоксичного шоку в дітей при хворобі Крона комісія дала чіткий і простий висновок: «Навіть за умови надання якісної медичної допомоги прогноз для збереження життя дитини Антонюка М.С. був несприятливим. Тобто смерть дитини була обумовлена не недоліками у наданні медичної допомоги, а власне тяжкістю захворювання».