Два поверхи «шпильки» на Кавказькій «плаватимуть»

2008 0

Ми у соцмережах:

Два поверхи «шпильки» на Кавказькій «плаватимуть»

Навпроти будівлі, де знаходиться Рівненська ОДА та обласна рада, хочуть звести житловий будинок із тризірковим готелем. За право будуватися на 24 сотках у центральній частині міста інвестор зобов’язався надати власнику землі — обласній раді — понад 1000 «квадратів»: або квартирами, або офісними приміщеннями, або готельними номерами, в які селитимуть, зокрема, високопосадовців, що приїжджатимуть на Рівненщину з офіційними візитами. 

Щоправда, архітектурно-містобудівна рада Рівного розкритикувала проект. Рівненським архітекторам не сподобалися дизайн та висота будинку. Неодноразово під час розгляду проекту вони називали його «шпилькою, яка не вписується» у вулицю Кавказьку. Зауваження також стосувалися того, що проектанти вирішили вийти за межі відведеної їм земельної ділянки, і це не узгодили із владою Рівного.

Володимир Довгалець, архітектор:

Будівля, яка там знаходиться, є аварійною. Вона зараз не використовується за призначенням. Через це найкращим варіантом буде її повністю демонтувати та звільнити земельну ділянку. Багатоповерхівка складатиметься із службових квартир та готелю. Загалом планується, що вона буде заввишки 13 поверхів. Менша поверховість є економічно невигідною. На нульовому та підземному поверхах буде розміщено дворівневий паркінг на 50 місць для авто. Додатково перед будинком буде передбачено ще 26 місць.

Також в самій багатоповерхівці будуть площі для комерції, їдальня, номер для маломобільних груп населення та великий конференц-зал. Готель міститиме 64 номери, стільки ж квартир складатиме й житловий фонд будинку.

Дерева, які там зараз ростуть, будуть збережені. Буде проведено благоустрій земельної ділянки біля будинку та окультурення території поза ним. Спорудимо красиву зону для фотографій. Це буде мініатюрний сквер пам’ятних знаків Рівненщини: Покровський собор, драмтеатр та органний зал. Висота скульптур буде півтора-два метри, щоб було зручно фотографуватися.

Микола Пасічник, архітектор:

Нам розповідають, що цей будинок буде домінантним над усіма іншими. Але щоб цього досягти, потрібно будувати не 13 поверхів, а 24. Бо якщо втілити те, що є зараз, то два поверхи будуть плавати над усіма іншими, а сам будинок буде не видно. Переконаний, що будівля, яку хочуть будувати, не прикрасить Рівне.

Віталій Герман, заступник міського голови Рівного із питань будівництва:

Архітектурно-місто­бу­дів­на рада зробила кілька зауважень, які мають врахувати фахівці, що розробляють проект цього об’єкта. Лише після цього, як вони усе врахують, будуть видані містобудівні умови та обмеження.

Додамо, що висотку будуватиме фірма «Інтер-Буд», яка входить до сфери впливу бізнесмена Юрія Чаборая.

Богдан СЛОНЕЦЬ.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також