Ефективні засоби самооборони: чим захистити себе і свій будинок

201 0

Ми у соцмережах:

Ефективні засоби самооборони: чим захистити себе і свій будинок

Стовідсоткової гарантії безпеки не існує - навіть в разі ефективної роботи правоохоронних органів. Кожен громадянин повинен самостійно подбати про додатковий захист від загроз.

Помпова рушниця для самооборони - кращий вибір для захисту житла

Варто почати з того, що законодавство забороняє носіння вогнепальної зброї для самозахисту. Однак рушниця завжди зберігається вдома, в збройовому сейфі, або може перебувати при собі під час транспортування.

Чому варто вибрати саме помпову рушницю для самооборони? Така система перезарядки найбільш надійна порівняно із самозарядними аналогами - останні чутливі до боєприпасів, що використовуються. З цієї причини, в критичній ситуації може статися неперезаряд, і це може трагічно обернутися для стрілка. А травматичні патрони зовсім непридатні для використання з даними рушницями, тому що їх енергії не вистачить для перезарядки.

Переваги перед класичними двоствольними рушницями також очевидні - велика ємність магазину разом із можливістю швидкої дозарядки забезпечують необхідну щільність вогню.

Гладкоствольна рушниця - найбільш небезпечна зброя для нападника. Тому потрібно чітко проаналізувати ситуацію перед її застосуванням, щоб не порушити межі допустимої самооборони. Слід використовувати спеціальні боєприпаси з гумовою кулею або дробом - вони мають високу зупинну дію і не призведуть до смерті нападника, якщо не стріляти в найбільш вразливі точки: голову, шию, пах. На відміну від кульових і дробових патронів, вражаючі елементи травматичного патрона не мають властивості проникати в тіло.

При використанні помповика з мисливськими боєприпасами, ви отримуєте грізну летальну зброю для бою на короткій дистанції, яка швидко зупинить будь-кого, але пам'ятайте, що в разі смерті нападника, ваші шанси потрапити за грати досить високі, про що говорить досвід українських адвокатів в подібних кримінальних справах.

До переваг дробовика можна також віднести ціну - рушницю виробництва Туреччини сьогодні можна придбати дешевше ніж за 10 000 грн. З огляду на те, що в розглянутій ситуації, потрібна перш за все вогнева потужність, а у помпової рушниці буде порівняно невеликий настріл (тобто нас мало хвилює живучість ствола), бюджетні моделі, представлені на сторінці https://zbroya.store/zbroya/vognepalna-zbroya/gladkostvolna-zbroya/pompova-zbroya/ стануть найбільш раціональним вибором для самооборони.

Пістолет

Крім мисливської зброї, існує два різновиди нелетальних пістолетів, створених для самозахисту громадян.

Газовий

Для цих засобів самооборони використовується боєприпас, конструкція якого нагадує пістолетний патрон. Головна відмінність між ними в тому, що замість кулі тут використовується капсула зі сльозогінною речовиною.

Наразі газові пістолети практично повністю втратили свою актуальність - переважна більшість моделей газових балончиків майже така ж ефективна, як і газовий пістолет. От тільки дозвіл на газовий пістолет отримати так само складно, як і на травматичний, а балончик можна придбати без оформлення попереднього дозволу на покупку і носіння.

Крім того, ви не маєте права носити газовий пістолет з патроном у патроннику, а це значить, що для пострілу доведеться спочатку пересмикнути затвор. На це потрібно небагато часу, але саме його може не вистачити у критичній ситуації. Деякі люди також стикаються із психологічною проблемою в тому, щоб зробити постріл, адже хоча це і нелетальна зброя, але все-таки пістолет.

Виходячи з перерахованих вище особливостей "газовика", балончик зі сльозогінним газом виявляється набагато кращим рішенням.

Травматичний

Покупка і носіння такого пістолету дозволені обмеженим категоріям громадян, серед яких співробітники правоохоронних органів, суду, депутати, журналісти. Повний перелік міститься в Наказі МВС України № 379 від 13.06.2000 р.

Травмат стріляє кулями з пластизолю або гуми. Прицільна дальність не перевищує 10 м, а мінімальна дальність застосування - 3,5 м. При цьому, як і в випадку із травматичними набоями для рушниць, користувачеві забороняється стріляти в голову, шию, пах і молочні залози у жінок. Мабуть, це найзручніший та найефективніший засіб самозахисту, однак для більшості населення він недоступний, зважаючи на законодавчі обмеження.

Сльозогінний (газовий) балон

Найбільш доступний засіб самооборони, котрий відрізняється прийнятною ціною. ГБ належать до категорії спецзасобів (крім тих, що поставляються в правоохоронні органи), разом з тим вони вільно розповсюджуються і єдиною умовою для покупки є досягнення користувачем повноліття. Сльозогінний газ може бути вкрай ефективним в разі небезпеки, при цьому залишаючись гуманним варіантом самозахисту. Існує три основні різновиди: струменевий, аерозольний та змішаний. Перший не боїться вітру, другий не вимагає точного попадання, а третій поєднує в собі переваги обох варіантів. У ГБ існує єдиний суттєвий недолік - зниження ефективності від перепадів або невідповідної температури.

Поза розглянутих категорій залишилась зброя під патрон Флобера та пневматика. Незважаючи на їх доступність, говорити про ці види зброї в якості засобів самозахисту не має практичного сенсу - кулі калібру 4 і 4,5 мм мають низьку зупинну дію, водночас за певних обставин ці види зброї можуть спричиняти значні проникаючі поранення. Стрільба з "Флобера" по тулубу (особливо в зимовому одязі) з великою ймовірністю взагалі не зупинить нападника, але потрапляння в голову з близької відстані може його вбити, що напевно буде розцінено як перевищення меж необхідної самооборони.

Слід дбати про власну безпеку, тим паче, що ефективні засоби для цього зараз доступні кожному. Подумайте про це заздалегідь, щоб в критичну хвилину не залишитися беззахисним.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також