366 років минуло після битви між козаками Богдана Хмельницького та польським військом поблизу села Пляшева (нині Радивилівського району) та міста Берестечко, що на Волині. Щороку до національно історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» приїздять сотні людей, включно з першими особами країни.
У неділю 18 червня Пляшеву відвідав патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, який очолив літургію. Молилися, як повідомляє Рівненська єпархія УПЦ КП, за звільнення України «від нашестя чужинців», «подолання розділення Української православної церкви», а також за убитих 366 років тому козаків, селян та воїнів, які віддали своє життя за Україну у зоні АТО. Як і щороку, від Свято-Георгіївський чоловічого монастиря був хресний хід, який очолив Філарет, до пам'ятного знаку козакам і селянам, які у 1651 році тримали героїчну оборону на острові Журавлиха.
Окрім духовенства, Козацькі могили цього року відвідало чимало політиків. Зокрема, були нардеп Олександр Дехтярчук, голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко із заступницею Світланою Богатирчук-Кривко, депутати облради від різних фракцій, черед яких – «батьківщинівець» Владислав Сухляк з родиною, радикали Володимир Ковальчук, Сергій Свисталюк, «УКРОПівець» Валерій Гусарук, «свободівець» Олексій Бучинський, який також є заступником голови облради.
Зазначимо, що вшанування битви під Берестечком відбувається щороку. Битва стала найбільшою і першою великою поразкою у національно-визвольній війні Богдана Хмельницького. Через зраду татарського війська козаки програли і зазнали численних втрат, проте їхня героїчна оборона стала національним символом боротьби за незалежність України.