Мала приватизація державного майна проходить виключно через онлайн-аукціони «Прозорро.Продажі». Держава виставляє на електронні торги об’єкти, які вже не використовуються за призначенням. Таким чином вона залучає кошти до бюджету, що особливо важливо під час війни. А приватні підприємці отримують можливості для розвитку.
Вартість об’єктів державного майна відповідає ринковій, а іноді є навіть нижчою. Остаточну ціну формують учасники аукціону. Трапляється, що той чи інший об’єкт виставляють на торги вдруге або втретє — в такому випадку стартову ціну знижують.
Наприклад, регіональне відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях шукає нового власника для контрольного пакета акцій публічного акціонерного товариства «Рівненський радіотехнічний завод». Йдеться про 50 відсотків +1 акцію статутного капіталу. Об’єкт виставили на торги повторно, ціну знижено практично вдвічі, тому зараз стартова вартість становить 60,7 мільйона гривень.
Основний вид діяльності підприємства — виробництво обладнання зв’язку. Проте з 2013 року господарську діяльність не веде, визнане банкрутом. Розмір статутного капіталу складає понад 11 млн грн. Частина акцій перебуває у приватній власності недержавних акціонерів, держава ж володіє понад 22 млн акцій. Саме вони є об’єктом приватизації.
Підприємство знаходиться у Рівному, на вулиці Данила Галицького, 25. На його балансі — 6 корпусів та насосна станція, а інші об’єкти, розташовані на території, перебувають у власності третіх осіб.
Заявки на участь в електронних торгах можна подавати до 6 лютого. Онлайн-аукціон у державній системі «Прозорро.Продажі» відбудеться того ж дня.
Система «Прозорро.Продажі» — це складно?