Види і особливості літніх симетричних шин

360 0

Ми у соцмережах:

Види і особливості літніх симетричних шин

Автомобільну літню резину купити можна з симетричним та асиметричним протекторним дизайном. Найбільшою популярністю користуються шини першого типу, особливості яких варто розібрати докладніше.

Три основні причини, чому попит на симетричні покришки більший, ніж на асиметричні моделі:

  1. При правильній експлуатації такі вони служитимуть довше.
  2. Широкий асортимент – симетричні шини виготовляються майже всіма брендами, які представлені в Україні.
  3. Така гума продається за доступнішою вартістю, ніж асиметричні моделі. Найнижчі ціни чекають на клієнтів з усіх регіонів України за посиланням https://goroshina.ua/catalog/shini.

Види симетричних літніх шин

Симетричні літні шини купити можна двох типів – направлені і ненаправлені. Головною відмінністю є структура протекторів, яка визначає сильні та слабкі сторони покришок у різних їздових умовах.

Направлений малюнок

Протекторний малюнок складається із спрямованих в один бік блоків різних форм. У центральній зоні компаунда вони зустрічаються, формуючи ялинку з гострим наконечником. Він виконує важливу функцію – видавлює з-під контактної плями накопичену в дорозі рідину. Завдяки цьому протектор завжди залишається свіжим, забезпечуючи надійне зчеплення із вологою трасою.

На сухому покритті симетричні направлені шини демонструють також хороші їздові властивості. Однак, є деякі нюанси:

  • чим вища швидкість, тим сильніша видається шумність з-під коліс;
  • знижується стійкість до зношування;
  • збільшується витрата палива.

Ще одна важлива деталь – встановлення направленої резини на обід машину. На всіх шинах намальована стрілка, яка вказує напрямок обертання ската. Якщо неправильно посадити покришку, вона втратить найкращі якості та швидше зноситься.

З переваг виділяється надійність при їзді по мокрих дорогах. Окрім цього, направлені покришки краще справляються з поглинанням сили ударів від проїзду по нерівних покриттях. З недоліків – гірша зносостійкість та вища ринкова вартість.

Ненаправлені шини

Вважаються класичним варіантом через відсутність вираженого дизайну на поверхні. Середні за габаритами шашки рівномірно розкидані по всьому протектору хаотично. Такі шини вигідні, оскільки немає різниці, на який бік машини встановлювати їх. У багажнику достатньо возити одну запаску, якою можна замінити будь-який пошкоджений скат.

Купити резину з ненаправленим симетричним малюнком рекомендується для експлуатації по вузьких міських вулицях. Вона має меншу вагу, що покращує маневреність і керованість. На заміських трасах такі шини можуть підійти любителям швидкісної їзди, але лише за умови гарного стану доріг та сухої погоди.

Переваги:

  • відмінна маневреність;
  • краща зносостійкість;
  • дешевша вартість.

Симетричні шини з ненаправленим протектором мають один, але іноді він суттєвий недолік – слабке зчеплення з мокрою дорогою. Дренажна система тут гірше справляється з обробкою великого об'єму рідини, не встигаючи її видавлювати назовні під час сильної зливи. Якщо не зменшити швидкість до середнього або навіть повільного режиму, виникне ризик аквапланування, коли колеса втрачають контакт із покриттям.

Підсумки

При виборі симетричних шин основним орієнтиром є умови їзди, в яких вони будуть експлуатуватися. Для сухого клімату краще підходять покришки ненаправленого типу, під часті дощі – з направленим візерунком протектора.

Не слід забувати встановити під будь-які симетричні шини диски. Вони надійно захищають резину та підвіску автомобіля від пошкоджень, які часто проявляються на нерівних дорогах. Краще купити диски з алюмінію, які легші від сталевих, і естетичніше виглядають на колесах будь-якої машини.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також