Фотоелектричні панелі замість черепиці чи варто інвестувати в дах із сонячних панелей?

220 0

Ми у соцмережах:

Фотоелектричні панелі замість черепиці чи варто інвестувати в дах із сонячних панелей?

Фотогальваніка з’явилася не так давно. Сьогодні регулярно з’являються нові розробки. Наявні рішення постійно вдосконалюються, щоби краще відповідати потребам користувачів. Загалом, сонячні панелі на даху замість черепиці — рішення, яке до недавніх пір залишилося чимось фантастичним, дедалі частіше можна побачити на різних ринках. Чи буде такий дах працювати в умовах України? Що потрібно знати?

За фактичний період розвитку сонячної енергетики можна вважати тільки другу половину XX століття. Перша фотоелектрична панель була створена в 1954 році. Масове виробництво модулів почалося тільки у 2000 році. Сьогодні сонячні батареї замість даху вже перестали бути технічною та будівельною новинкою. Це практичне рішення, використовуване не тільки у світі, але і в Україні. За посиланням https://www.solargarden.com.ua/ ви знайдете сучасні рішення.

Що таке сонячні дахи?

Ідея цієї концепції полягає в досягненні такого ефекту, коли панель — єдине ціле з будівлею. Вона виконує більше функцій, ніж виробництво енергії. За такого підходу можна скоротити витрати, пов’язані з електрикою для будинку або бізнесу. Сонячна установка перестає бути тільки обладнанням для отримання струму, встановленим на даху. Вона також забезпечує захист від негоди.

Це один із модулів, що входять у фотоелектричну установку, інтегровану в будівлю. Їхній зовнішній вигляд і форма близькі до стандартної черепиці, тому вони можуть бути ідеальним доповненням до наявного покриття або використовуватися як індивідуальний матеріал для покриття даху. На основі того, як використовується сонячна панель, виділяються дві основні системи.

Є компоненти, які за розміром і формою нагадують керамічну черепицю й сумісні з ними. Вони можуть бути невіддільною частиною обшивки, разом із раніше встановленою керамічною черепицею та металочерепицею. Для забезпечення непроникності покриття навколо модулів монтується фланець, а між ними — спеціальні молдинги. У цьому випадку не потрібні додаткові системи кріплення для сонячних панелей, що підвищує рентабельність.

Фотогальваніка замість даху — переваги

Важко заперечувати, що фотоелектричні модулі, які своїм зовнішнім виглядом імітують черепицю, мають кращий вигляд, ніж поодинокі сонячні установки. Тому вони будуть працювати там, де втручання в зовнішній вигляд будівлі є недоцільним — наприклад, у випадку історичних будівель, де реставратор часто не приймає таке рішення.

Менше навантаження на конструкцію даху — квадратний метр фотоелектричної черепиці важить приблизно 18–28 кг. Для порівняння, 1 метр керамічної черепиці важить до 75 кг.

Якщо ви дбаєте про високу естетику, вам подобаються технічні новинки, і вам не страшні витрати — фотоелектрична плитка стане оптимальним рішенням. Якщо ви цінуєте найкраще співвідношення ціни та якості продукту, розгляньте стандартні фотоелектричні панелі.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також