Пиво у Рівному варили за будь-якої влади — за поляків, під час німецької окупації, у радянську добу. От тільки досі не було жодної виставки, присвяченої цьому продукту та історії найдавнішого у місті підприємства, якому незабаром виповниться 170 років. У вівторок в обласному краєзнавчому музеї вперше показали кухлі, пляшки, вивіски та навіть старі плани будівництва рівненського пивзаводу.
Олександр Литвинчук, Галина Данильчук, Олександр Булига
Частину речей позичили з приватної колекції, дещо принесли із фондів музею. А от директор сучасного пивзаводу «Рівень» Мар'ян Года передав на виставку колекцію пивних етикеток та частину кованого паркану з написом «Бергшлосс», яка раніше огороджувала броварню. Решітку уже вкопали у землю біля каси музею. А решту експонатів, кажуть, п.Года залишив у себе — хоче створити на підприємстві власну експозицію.
Олександр Литвинчук, голова товариства колекціонерів «Антикваріат давнього міста»:
— Я охоче покажу рівнянам частину своєї колекції, яку почав збирати ще у 90-тих. На виставку приніс речі, які важко ще десь знайти. Наприклад, старі пивні пляшки. На деяких з них є напис, що це власність Гітлера — німці охоче пили рівненське пиво. А вивіску одного з пивних магазинів «Бергшлосу» було випадково знайдено на горищі будинку у Клевані під час ремонту. Господарі самі привезли її до мене, бо почули про мою колекцію. Є тут і дерев'яний ящик, в якому перевозили дріжджі для пивоваріння, дерев'яна діжка з клеймом, а ще справжній план пивзаводу тодішнього власника Гершка Пісюка, датований 1904 роком — той викупив стару броварню у попередніх власників.
showalbum:https://www.flickr.com/photos/131250689@N04/albums/72157666116811461
Галина Данильчук, завідувач відділу виставок музею:
— Як виглядав Гершко Пісюк, нині не знає ніхто — покоївка, яка працювала у його будинку, уже померла. Жодної фотокартки не збереглося, та й про долю самого підприємця мало відомо. Так само невідомо, звідки взялася назва «Бергшлоссъ».
Мар'ян Года має декілька фрагментів, що лишилися від огорожі початку ХХ століття, один із них він люб'язно подарував музею. Виставку доповнили картинами відомого художника Олександра Гурістюка та оригіналами фотографій рівненського бургомістра Полікарпа Бульби про життя старого міста. Побачити все це рівняни зможуть упродовж ще трьох тижнів.