Із сайту облради таємниче зник проект про звільнення Данильчука. Депутати заявляють про фальсифікації та тиск від криміналітету

1648 0

Ми у соцмережах:

Із сайту облради таємниче зник проект про звільнення Данильчука. Депутати заявляють про фальсифікації та тиск від криміналітету

У п’ятницю одразу троє голів фракцій політичних партій у Рівненській обласній раді зареєстрували спільне рішення про висловлення недовіри, четвертому в цьому скликанні, голові - Олександру Данильчуку. Авторами проекту стали Віталій Чугунніков – голова фракції «Європейська солідарність», Микола Кучерук – ВО «Батьківщина» та Олександр Савчук – ВО «Свобода».

 Додали політики і підписи 23 колег-депутатів обласної ради на підтримку документу, як цього вимагає регламент. По тому працівники виконавчого апарату ради опублікували цей проект на офіційному сайті ради. Та вже за годину після цього там само з’явився ще один цікавий документ – аналогічний проект, от тільки в ньому звільнити пропонують заступника голови «свободівця» Олексія Бучинського. Авто цього документу один - голова ради Олександр Данильчук.

Зі злості це зробив пан Олександр, для торгів за свою власну посаду чи від безсилля – невідомо, от тільки тепер на черговій сесії 13 березня депутати повинні були би розглянути вже два клопотання про відставку: спочатку голови ради Данильчука, а потім, його заступника Бучинського. Та виявилось, що не все так просто. По завершенню робочого дня о 17:30 з сайту зникло опубліковане перше рішення, яким вимагали відставки голови ради Данильчука. Рішення ж про недовіру Олексію Бучиньскому залишилося без змін.

Річ у тім, що 14 лютого – останні офіційний день для реєстрації та публікації рішень, що будуть виноситись на чергову сесію. Регламент ради та Закон України «Про місцеве самоврядування» вимагає аби всі документи були подані та оприлюднені не пізніше, аніж за 20 робочих днів до сесії. Саме із завершенням робочого дня п’ятниці 14го лютого цей термін сплив.
Отже видаливши проект про відставку одного із двох керівників ради – посаду можна вберегти, принаймні ще упродовж одного засідання. Очевидно, розуміючи це голова обласної ради і розпорядився видалити з сайту документ. «Нет тела – нет дела», - саме так любили говорити вихідці із кримінального світу 90х. Очевидно, що цю тезу намагається припасувати до політичного життя Рівненщини нинішній голова обласної ради Олександр Данильчук.
Та його опоненти по політичному цеху теж не пальцем роблені. Виявляється, що ні Закон України «Про місцеве самоврядування», ні Регламент Рівненської обласної ради чітко не вказують, що проєкти регуляторних актів мають бути опубліковані саме на сайті обласної ради. Вони просто мають бути опубліковані та знаходитися у вільному доступі для громадян.
Очевидно скориставшись саме цим правилом на своїх сторінках у соціальних мережах текст проекту рішення про відставку Данильчук та зареєстровану копію цього документу опублікували майже одночасно батьківщинівець Микола Кучерук та свободівець Олександр Савчук.

 

Серед ймовірних підстав для видалення із сайту обласної ради проекту про недовіру голові ради, анонімний телеграм-канал «Штірліц» називає тиск на депутатів з боку кримінального оточення Олександра Данильчука з вимогами відкликати свої підписи із подання. Однак голова фракції ВО «Свобода» Олександр Савчук зазначає, що таке «відкликання» юридично нікчемне:
«Жоден нормативно-правовий документ в Україні не дає права депутату місцевої ради відмовитись від свого голосу "за, проти чи утримався" за проект рішення. І так само не надає права депутату відкликати свій підпис під поданням проекту рішення, - зазначає Олександр Савчук. - Тобто відданий голос та поставлений підпис – це факти, які відбулися та не можуть бути оскаржені, відкликані чи повернуті. А отже проект подання відповідає всім юридичним нормам, а його видалення з сайту – грубе перешкоджання депутатській діяльності».
Наразі депутати плануються звернутися до правоохоронних органів, щодо незаконності дій голови обласної ради та працівників виконавчого апарату, однак вже достеменно зрозуміло, що у бій за головне крісло області одразу пішли всі методи, і законні, і не зовсім. А отже загроза втратити посаду у виборчий рік Данильчуку видалася надзвичайно реальною та близькою.
 

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також