Кашлюком заразилась понад сотня дітей у двох районах області та у Рівному

1479 0

Ми у соцмережах:

Кашлюком заразилась понад сотня дітей у двох районах області та у Рівному

В Рівненській області за чотири місяці цього року на кашлюк захворіло 119 дітей, що у 6 разів вище, ніж за аналогічний період 2019 року. Найвища захворюваність у Березнівському, Зарічненському районах та у Рівному.

Кашлюк – це вкрай заразне захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією. Легко поширюється від людини до людини, головним чином повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. Багато дітей, які заразилися кашлюком, страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів. Найбільш небезпечне це захворювання для немовлят.

Першими ознаками кашлюку є помірний жар, нежить, кашель, який, як правило, переходить у судомний кашель. У немовлят це може супроводжуватися періодами тимчасового припинення дихальних рухів (апное). Симптоми, зазвичай, з'являються через 7-10 днів після інфікування.

Основний засіб профілактики кашлюку – вакцинація.
Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення).Для вакцинації дітей проти кашлюку на першому році життя можуть використовуватися вакцини як з ацелюлярним (АаКДП), так і з цільноклітинним (АКДП) кашлюковим компонентом.

Станом на 1 червня в області залишаються 11 тисяч невакцинованих дітей від кашлюку. Рівненська область у достатній кількості забезпечена вакциною АКДП.

Зверніться до сімейого лікаря чи педіатра, радить Рівненський центр громадського здоров'я. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також