Катарина Завацька: «У Рівному я можу розслабитися і не думати про теніс»

1135 0

Ми у соцмережах:

Катарина Завацька у Ташкенті

Вихід до півфіналу турніру WTA International з призовим фондом 250 тисяч доларів у Ташкенті дозволив 19-річній рівненській тенісистці Катарині Завацькій здійснити стрибок вгору на 24 сходинки у світовому жіночому тенісному рейтингу. Нині рівнянка серед найсильніших тенісисток планети посідає 118-те місце. Якби у Ташкенті Катарина пробилася до фіналу, то опинилася б у першій світовій сотні.

— Для мене це найбільший поки що успіх, — розповіла Катарина Завацька. — Була раніше перемога на стотисячнику, але півфінал турніру WTA International — це краще. Було реально виграти цей турнір або хоча б потрапити до фіналу. Якби я виграла ще один матч, то була б у сотні, а відтак на «Аустраліан оупен» потрапила б до основи. Але був великий пресинг у півфіналі, мені не вдалося пересилити себе і зіграти краще, хоча це було реально. Тож перед наступними турнірами у мене відчуття мотивуючі, треба успішно на них виступити і потрапити все ж до сотні.

— Які будуть наступні турніри?

— Шістдесятитисячник та стотисячник в Угорщині. Можливо, ще шістдесятитисячник у Нанті.

— Навіть 118-те місце у світовому рейтингу — це високий результат. Розкажіть про свій шлях у тенісі.

— Розпочала займатися у Рівному, на кортах парку ім. Шевченка в п’ять з половиною років. Мала по два-три тренування щотижня, мені дуже подобалося. Я рада, що досягла таких результатів, але хочу рухатися далі, прогресувати.

— Коли зрозуміли, що зможете займатися тенісом на серйозному рівні?

— Десь в 11-12 років я поїхала на турніри до Америки, там і зрозуміла, що хочу виступати на професійному рівні, на найсильніших турнірах.

Катарина Завацька у Рівному

— Для цього довелося залишити Рівне?

— У Рівному, звісно, є певний рівень тенісу, але мені не було з ким тренуватися, не було того процесу, щоб тренери давали завдання, щоб ти тяжко тренувалася, тому довелося їхати до Франції. Шість років я займалася у невеликій академії у Каннах. Там було 20 гравців та 4 тренери. Але після «Юес Оупен» вирішила перейти до індивідуального тренера, адже такий рівень потребує більш детальної тренерської роботи. Тож постійно між турнірами перебуваю у Франції.

— А до Рівного часто приїздите?

— Востаннє приїздила рік тому. Це велика перерва. Це не дуже добре. Треба частіше бувати вдома. У мене великі навантаження, великий стрес, а у Рівному я можу розслабитися і не думати про теніс.

— Ви там живете сама, без рідних?

— Мама і тато постійно до мене приїздять, допомагають в усьому.

— Які завдання перед собою ставите у тенісі?

— Виграти турнір Великого шолома — «Ролан Гаррос» чи «Вімблдон» і стати першою ракеткою світу. У мене є всі шанси, вірю в це. Головне — працювати і сильно не розслаблятися.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також