Молодому хлопцю з Рівненщини Андрію Дацюку зовсім недавно зробили складну операцію. Він став один з перших українців, кому пересадили чужі легені.
Майже рік назад хлопцю і його мамі після чергового обстеження стало відомо, що Андрію критично необхідна пересадка легень. Хлопець має складну генетичну хворобу, і зміни, які відбулися в легенях поребували втручання лікарів, повідомляє портал ЧаРівне.
У січні 2020-го Андрій з мамою поїхали в лікарню Мінська, де проводять трансплантації легень, заплатили з власної кишені 7 тисяч доларів за те, що на хлопця завели листок очікування, і почали чекати. Тим часом МОЗ України оплатив виставлений рахунок на 130 тисяч доларів за трансплантацію.
У травні 2020-го, коли у всьому світі був жорсткий карантин через пандемію коронавірусу, Андрій поїхав чекати донора до Мінська, щоб перебувати не більш ніж за три години їзди до лікарні. Кожного місяця мама привозила з Рівного ліки проти муковісцидозу, адже їх треба приймати постійно.
Хто став донором і чиїми легенями тепер дихає Андрій, він так і не взнав. У лікарні сказали лише, що тій людині було до 40 років і що «легені дуже добрі».
Уже через добу хлопець самостійно дихав і міг сам їсти. А через два тижні його виписали додому.
З новими легенями через два тижні після пересадки він нарешті поїхав додому. Але операція – це ще не одужання, перші місяці – найскладніші.
Щоб легені прижилися, Андрію потрібна допомога!
Однак на операції усе не закінчується. Тепер – три місяці ізоляції, аби нічого не підхопити, антибіотики та протигрибкові препарати для дихання.
Держава оплачує лише імуносупресанти (препарати, які застосовуються при трансплантації органів), є кошти на антибіотики. Інші препарати, які поки що не задекларовані в Україні, держава не оплачує, а коштують вони дорого.
Потрібно також регулярно проходити платні обстеження легенів. Аби зібрати кошти, Андрія Дацюка взяла під опіку благодійна організація «Відкриті долоні».
Успішність трансплантації багато в чому залежить саме від післяопераційного періоду, який триває зараз. Родина Андрія за останній рік мала багато витрат у зв’язку з багатомісячним очікуванням трансплантації, тривалим перебуванням в іншій країні, обстеженнями та поїздками.
Кожен, хто хоче допомогти Андрієві Дацюку, може зробити пожертву тут – на платформі dobro.ua Української біржі благодійності.