Хомко розповів про рішення, за які шкодує

12560 0

Ми у соцмережах:

Хомко розповів про рішення, за які шкодує

Колишній міський голова Володимир Хомко розповів, якими рішеннями пишається, а за які шкодує.

 Про це він розповів у інтерв’ю «Суспільному».

- В мене було багато кадрових помилок. Багато речей я б зараз зробив по-іншому. Серед тих людей, з якими я працював, є ті, з якими я й досі підтримую стосунки, а є й ті, з якими я перестав спілкуватися, коли ще був при владі. Напевно, так у кожної людини, - розповів Володимир Хомко.

У колишнього міського голови попросили розповісти, які свої рішення він вважає досягненнями:

- Вся моя енергія була направлена на те, щоб у бюджеті було більше грошей та менше витрат. У нас були шалені витрати на опалення. Тому й Рівне першим в Україні зробило 100% облік витрат тепла. Якщо в будинку немає лічильника, то не можна економити. Коли стало видно, скільки витрачається, то ми першими в Україні почали стимулювати утеплення будинків. На ці цілі Рівне витратило близько пів мільярда гривень. За пів мільярда можна було б переробити весь парк і центральну площу. Такі б ремонти принесли мені багато рейтингу. Однак мудрі люди розуміють, що будинок розвалиться, якщо зробити фасад без каналізації. Цих речей на перший погляд не видно. Але те, що ми зробили по економії споживання тепла, є правильним рішенням. Була ще у нас задумка перевести на дрова котельню на Князя Володимира. Зараз уже перевели котельню на Макарова. Однак один депутат на собі сорочку рвав, щоб завадити це зробити. Уявіть, якби дві центральні котельні у Рівному працювали на альтернативному паливі. Це означає, що 70% міста опалювалося б без газу. Ми й так скоротили споживання газу вдвічі по Рівному. Якби вийшло з котельнями, то споживання газу було б зменшено в чотири рази.

Також Хомко розповів, що будь-який міський голова має орієнтуватися у фінансах:

- Керівник міста має відчути потужності бюджету. Коли я став міським готовою, то ми з тодішнім губернатором Віктором Матчуком поїхали дивитися школу №14. Тоді я подумав, що ми її не збудуємо. Адже я прекрасно орієнтувався у масштабах бюджету. Наш бюджет розвитку в ті часи складав усього 20 мільйонів гривень, що для Рівного є дріб’язковою сумою. Зараз бюджет розвитку складає 400 мільйонів гривень. На той час в Рівному планували збудувати три великі об’єкти – школу №14, Будинок культури та стадіон. Будівництво усіх їх було відкладено, а ми збирали кошти. Тоді мені Матчук допомагав, а потім Берташ. Коли грошей назбиралося достатньо, то ми почали роботи над Будинком культури та школою №14. Адже тоді діти на Басовому Куті вчилися у поганих умовах. Буквально це була конюшня. Однак ми побудували школу та здали її у 2010 році. Щодо Будинку культури, то там колись навіть стелі не було. Про це мало хто пам'ятає, але звідти ми сніг вивозили машинами. Наступним великим об’єктом мав стати стадіон. Однак на його реконструкцію дуже вплинула війна. Якби не бойові дії, то державний бюджет разом із міським впорався б з реконструкцією. В цьому році уже був би класний стадіон. Думаю, стадіон реконструюють, проте роботи будуть відстрочені.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також