
Коли з'являються перші ознаки нездужання, наприклад, слабкість, підвищена температура, кашель або біль у грудях – виникає питання: до якого лікаря звернутися? У більшості випадків першим фахівцем, до якого слід звернутися, є терапевт. А хто такий лікар терапевт? Це лікар широкого медичного профілю, який займається діагностикою, лікуванням та профілактикою захворювань внутрішніх органів. Він є першим контактом пацієнта з медичною системою і може призначати додаткові обстеження або направляти на консультацію до фахівця, якщо потрібне глибоке вивчення проблеми. Якщо вам потрібен терапевт в Дніпрі, у медичному центрі Daily Medical, ви знайдете кваліфіковану допомогу досвідчених фахівців.
Що лікує лікар-терапевт?
Тож, лікар терапевт що лікує? Окрім ГРВІ, симптоми якому можуть бути досить подібними до грипу, терапевт також займається діагностикою та лікуванням таких захворювань й порушень:
- бронхіт, трахеїт, пневмонія;
- захворювання крові;
- хвороби суглобів;
- серцево-судинної системи;
- сечовидільної системи;
- травної системи та органів шлунково-кишкового тракту;
- неврологічної системи;
- ендокринної системи;
- ожиріння та інших метаболічних порушень;
- загострень хронічних захворювань.
Також терапевт лікує пацієнтів, у яких спостерігаються загальні симптоми, які не є характерними лише для однієї хвороби, зокрема:
- сильна втома;
- сонливість або порушення сну;
- втрата координації;
- висипання на тілі;
- біль без чіткої локалізації та характеру;
- головний біль і біль у хребті;
- набряки;
- субфебрильна температура;
- підвищена дратівливість.
Які методи діагностики використовує терапевт
Для того, щоб встановити точний діагноз та підібрати ефективне лікування, лікар-терапевт використовує комплексний підхід до обстеження пацієнта, а тому прийом терапевта умовно можна розділити на три етапи:
- Збір анамнезу – інформація про наявні скарги, симптоми, перенесені захворювання, спосіб життя.
- Фізичне обстеження – оцінка зовнішнього стану пацієнта, проведення пальпації, перкусії, а також вимірювання вимірює життєво важливих показників: температура, артеріальний тиск, пульс.
- Призначення інструментальної та лабораторної діагностики - аналізи крові й сечі, ЕКГ, рентген, функціональні тести, УЗД, комп’ютерна томографія, гастроскопія, холтерівське моніторування або інші сучасні методи дослідження.
Що оглядає терапевт і як він встановлює діагноз? Завдяки широкому арсеналу можливостей лікар цього профілю охоплює практично всі системи організму, а при необхідності залучає інших спеціалістів – отоларинголога, окуліста, невропатолога, ортопеда або ендокринолога. Такий комплексний підхід дозволяє не лише виявити причину нездужання, а й скласти детальний план подальшого лікування або профілактики захворювання.
У яких випадках слід звертатися до терапевта
Отож, підсумуємо, хто такий терапевт та у яких випадках слід звертатися до цього лікаря. Виділяють декілька станів та симптомів, коли потрібна консультація терапевта, а серед найтерміновіших:
- лихоманка, яка супроводжується підвищеною температурою тіла;
- загальна слабкість та втома навіть під час помірних навантажень;
- гострий біль та дискомфорт у будь-якій частині тіла, який не зникає протягом тривалого часу;
- біль у грудях, нерегулярний пульс, важкість під час дихання;
- травми, забої, переломи, порізи та інші пошкодження шкіри або кінцівок;
- виражений кашель, проблеми з диханням та хрипами у грудях.
Як швидко відновити здоров'я при перших симптомах нездужання? Вчасно звернутися до лікаря-терапевта медичного центру Daily Medical. Наші фахівці визначать точний діагноз, розроблять ефективний план лікування та допоможуть вам швидко повернутися до активного життя, уникнувши ускладнень.
Ліцензія МОЗ АЕ №638496 від 18 травня 2015 р.