Хто врятує «Стоматолога» у Рівному?

854 3

Скульптура богатиря Іллі Муромця, який вбиває Змія Горинича, понад сімдесят років зустрічала відвідувачів міського парку імені Шевченка у Рівному. Названий в народі «пам’ятником стоматологу» монумент разом із фонтаном навколо нього був традиційним центром парку, від якого йшли усі подальші маршрути відвідувачів. Тепер вже не підуть — на місці скульптури буде… підземелля.

2010 року дорогі багатьом поколінням рівнян скульптуру та фонтан відремонтували за кошти мецената — справжнього стоматолога. А торік, коли заговорили про реконструкцію площі над розкопаним підземеллям, міська влада обіцяла зберегти «стоматолога». Втім, коли днями розпочалися будівельні роботи і на телебаченні показали новий ескіз проекту, «Стоматолога» на ньому вже не було.

Начальник управління культури та туризму Рівного Тарас Максименко, за ідеєю якого і розкопали підземелля у парку ім. Шевченка (саме біля фонтана і скульптури «Стоматолога»), після обурень рівнян почав стверджувати, що ескізів є два. На одному, за його словами, стара скульптура є, але дещо зміщена вбік, на іншому площа — уже без неї:

Хочемо скульптуру зберегти. Для цього замовили 3D-сканер зі Львова і зробимо її повноцінну скан-копію, щоб можна було скульптуру відновити, якщо під час демонтажу від неї щось відломиться. Де буде «Стоматолог» стояти опісля — поки сказати не можу. Відповідно до проекту, мав би за кілька метрів від того місяця, де зараз. Але це якщо він не розвалиться повністю, бо стан скульптури — критичний. Навіть якщо її зараз не чіпати, вона простоїть лише декілька років — це встановили експерти.

Цікава деталь: у тендерній документації, яку управління культури виставляло на ProZorro для проведення торгів на будівництво накриття над підземеллям, згадується лише демонтаж старого фонтана, а ось про встановлення скульптури «Стоматолога» на новий фонтан — ані слова.

Роботи над підземеллям у парку ім. Шевченка мають завершитися до лютого 2020 року. Над розкопаними підземеллями, які колись входили до палацику «На Гірці» князів Любомирських, облаштують скляні накриття, у самих підземеллях укріплять стару кладку та зроблять там квест-кімнати, а площу навколо осучаснять.

Кошти на будівництво міське управління культури отримало завдяки європейському гранту, проте частину суми додасть і міський бюджет. Загалом вартість робіт оцінили у близько 9,2 млн грн. Тендер міського управління культури на ці роботи виграло ТОВ «Реноме-Євробуд», хоча його пропозиція на торгах і не була найдешевшою. Відповідно до підписаного договору, за будівництво у парку ім. Шевченка підрядник отримає з понад дев’яти мільйонів цього року лише 607 тис. грн. Решту коштів — у наступному році. Генеральна директорка групи компаній «Реноме» Надія Гладкевич наголосила, що для компанії це радше соціальний проект, аніж прибутковий.

Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

  • Рівнянин 09:46, 16.08.2019

    Кілька років тому якийсь дурень розкопав площу біля стоматологі і досі не впорядкував. Скільки ще це триватиме??

  • Олег 04:16, 29.08.2019

    потрібно знести той пережиток совєтчини!

  • Марина 01:52, 18.09.2019

    За порятунок сталінської скуптури йде шаленна боротьба. А от тисячолітні підземелля, справжня гордість міста (принаймі так нам говорили науковці з Києва - https://rvnews.rv.ua/post/view/1508327770-rivne-osnovane-ne-v-1283-roci-a-nabagato-ranishe ) пішли у тінь... Комусь дуже хочеться щоб Рівне залишалось безродною провінцією... та не стало тисячолітнім містом. Кому? Чи не зрадливій п'ятій колоні в Україні?

Залиште вiдповiдь

Читайте також