Коли дитина народжує дитину

11852 0

Ми у соцмережах:

Коли дитина народжує дитину

Новину про те, що 12-річна дівчинка 14 вересня народила дитину у Рівненському обласному перинатальному центрі, усі жваво обговорювали. До лікарні її привезли «швидкою» з міського сміттєзвалища, що неподалік Бармаків. Там дівчинка мешкала у таборі ромів, займалася сортуванням відходів.

Невдовзі після народження знайшлися мама й бабуся породіллі, а за кілька днів вона втекла з лікарні, покинувши немовля, яке народилося з вадою, що потребує операції.

Рівненська міська служба у справах дітей намагалася розшукати неповнолітню матусю, але соціальні працівники не змогли знайти її в Рівному. Через це надіслали лист на Закарпаття, де дівчина зареєстрована з мамою, але марно. Зараз готують документи, щоб передати туди й дитину.

Андрій Міщеня, керівник міської служби у справах дітей:

Потрібно розуміти, що від дитини не відмовились, її просто покинули. Тому оформимо документи, з якими хлопчика направлять в один із дитячих будинків Закарпатської області, бо його батьки звідти родом. Якщо дитину не заберуть, то позбавлятимуть їх батьківських прав.

Для Закарпаття така ситуація не є чимось неординарним, там мешкає велика громада ромів. Місцева влада навіть розробила спеціальну програму інтеграції ромів у соціум, у Рівному такої програми немає. Окрім цього, дитина має вроджену ваду, яка не дозволяє їй смоктати. Аби її виправити, потрібно провести пластичну операцію на піднебінні та губі. Той будинок дитини, у якому перебуватиме хлопчик, може звернутися в найближчу лікарню, де проведуть оперативне втручання. Загалом операція не є надто складною, у дітей при народженні часто буває така вада.

Загалом з початку року в Рівному осиротіли та залишилися без батьківського піклування 34 дитини. Спеціалісти переконують, що цей рік може стати рекордним. Ще шість дітей перебувають у центрі соціально-психологічної реабілітації, а їхні справи на позбавлення батьківського піклування розглядає суд.

Фахівці називають дві причини такої сумної статистики: смерть та пияцтво батьків. Цього року бували випадки, що через пияцтво батьків забирали одразу двох, а то й трьох дітей. У такому разі оформляють опіку родичі, якщо вони є і погоджуються взяти дітей.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також