Колони від Максименка відлякують і туристів, і вандалів

3850 0

Ми у соцмережах:

Призначення таких кованих вказівників з англомовними написами — вказувати туристам дорогу до визначних місць Рівного

На вулицях Рівного почали з’являтися дивні бетонні стовпчики. Встановлює їх підприємець Шабалін на замовлення чиновників, які уже другий рік реалізовують проект громадського бюджету «Від мамонтів до Рівного». Хочуть такими методами привабити до нашого міста туристів. Вигляд цих міні-п'єдесталів шокував не тільки рівнян, але й Михайла Балика, який цей проект запропонував.

Незважаючи на шквал критики, начальник управління культури Тарас Максименко незворушний. Каже, що над їхнім виглядом довго експериментував. І насамперед думав не про туристів, а як віднадити вандалів. Поки активності ні туристів, ні вандалів особливо не спостерігається. Але на цей проект з міського бюджету уже витратили півмільйона гривень — саме у таку суму обійшлися ці бетонні колони та металеві вказівники, які встановили ще влітку.

Таких колон з інформаційними табличками по місту — близько 30

Тарас Максименко, начальник міського управління культури і туризму:

— Таких колон з інформаційними табличками — близько 30. Вони гармоніюють із металевими вказівниками у вигляді стовпів, які було встановлено раніше. П’єдестали стоять або біля пам’ятників, або в місцях, де колись була пам’ятка, яка не пережила другу світову війну. На них міститься різна інформація. Скажімо, хто виконав той чи інший пам’ятник.

У нашому управлінні обговорювалися варіанти, як розмістити інформаційну табличку на території, де немає місця для її встановлення. Також думали над тим, щоб колони були захищені від вандалів. Бо одну табличку на Лебединці, яку ми не приварили, одразу вкрали. Тому й використовували бетон та арматуру. Так вони точно витримають удари ногою чи битою.

Михайло Балик, автор проекту громадського бюджету:

— Мені не подобається, як виглядають інформаційні стенди, які передбачав мій проект. Відверто, вони псують не тільки міський простір, а й саму ідею мого проекту. У мене було одне бачення, як вони мають виглядати, у чиновників — інше. Однак зі мною їхній вигляд ніхто не узгоджував. Я побачив їхній дизайн уже після того, як вони з’явилися на вулицях міста. Вважаю, що перед їхнім встановленням управління культури мало б обговорити їхній вигляд із спеціалістами та погодити з мешканцями Рівного.

Святослав Клічук, громадський активіст:

— Комусь ці стовпчики можуть подобатися. Але, як на мене, то це несмак. Ідеш по місту і стоїть негарна бетонна брила. Дивно, що Рівненське управління культури дбає не про зовнішній вигляд Рівного, а про вандалів. Ніхто не проти того, щоб їх встановили. Однак потрібно було їх робити гарними та сучасними. Вважаю, що такий зовнішній вигляд відлякуватиме туристів. Адже на нього навіть рівняни негативно відреагували.

Ольга Михайлишин, завідувач кафедри архітектури та середовищного дизайну НУВГП:

— Можна довго сперечатись, який вигляд повинні мати п’єдестали. Але перед їхнім встановленням потрібно було поспілкуватися з архітекторами, краєзнавцями та істориками. Не можна так просто по місту наставити незрозумілих елементів. Наскільки мені відомо, й у тексті табличок є неточності.

У великих та малих містах Європи це робиться інакше. Такі інформаційні елементи органічно вписуються в міську архітектуру. Щоб привернути до них увагу, та й для кращого читання, всередині встановлюють освітлювальні лампи. Текст подається з картою. Їх встановлюють у тих місцях, які турист справді хоче відвідати. У Рівному мало таких місць. Такі інформаційні п’єдестали просто непотрібні в місцях, де уже нічого немає. Туристу нецікаво їхати у чуже місто і читати на якомусь стенді, що тут колись щось було. Притягувати потрібно матеріальну історію, а не писану. Писана цікава для фахівців, а турист хоче побачити щось матеріальне.

Віталій Герман, заступник міського голови, який курує архітектурний напрям:

— Не хочу оцінювати те, що робили працівники управління культури. Якби вони до нас звернулися, то ми винесли б це питання на засідання архітектурно-містобудівної ради. До її складу входять фахівці у галузі архітектури та урбаністики, які щось би порадили.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також