Кому слід уникати сонця

987 0

Ми у соцмережах:

Кому слід уникати сонця

Засмага — це захисна реакція. Під дією ультрафіолету в нижніх шарах епідермісу відкладається пігмент меланін, тому колір шкіри змінюється. Від тривалого перебування на сонці може розвинутися сонячний дерматит (фотодерматоз). Він проявляється через 2-4 години у вигляді почервоніння та запалення шкіри.

Медики зазначають, що опіки I-III ступенів та сонячний удар можна отримати після 10-12 годин перебування на сонці. При цьому, крім почервоніння, можливий свербіж, жар, запаморочення, втома і головний біль. А також втрата апетиту, безсоння, прискорене дихання. Це ті симптоми, при яких слід звернутися до лікаря. У людей похилого віку сонячні опіки підвищують ризик розвитку раку шкіри. Надмірна засмага може значно сповільнити здатність шкіри вивільняти надлишок тепла. Тому організму буде важче охолодитися, і через це може виникнути зневоднення.

Безпечний час для засмаги — орієнтовно з 7.00 до 10.00 і після 16.00. У спеку носіть зручний, легкий і вільний одяг, виготовлений з натуральних тканин (бавовни або шовку).

Пийте багато чистої води, коли відчуваєте спрагу і сухість у роті.

Якщо ви дотримуєтеся дієти з низьким вмістом солі, страждаєте на діабет, маєте підвищений кров'яний тиск або інші хронічні захворювання, порадьтеся зі своїм лікарем щодо водно-сольового режиму.

Кофеїн, алкоголь і вода з великою кількістю цукру призводять до втрати більшої кількості рідини. Уникайте дуже холодних напоїв, оскільки вони можуть викликати судоми шлунка.

Надягайте головний убір і сонцезахисні окуляри з відповідним рівнем захисту від ультрафіолетового випромінювання. Наприклад, на окулярах має бути позначка UV400.

Заборонено засмагати старим людям, маленьким дітям, гіпертонікам, алергікам, вагітним, людям, які страждають від новоутворень, меланом, захворювань ендокринної системи. Також не рекомендується засмагати людям зі світлою шкірою, з великою кількістю родимок на тілі або тим, у кого більш як 4 родимки діаметром від 6 мм.

Крім того, експерти радять не засмагати тим, хто в дитинстві кілька разів отримував сонячні опіки, і якщо в сімейному анамнезі є меланома. А також відмовитися від сонячних ванн після косметичних процедур. Не потрібно засмагати протягом двох тижнів після пілінгів, які зменшують шар епідермісу, оскільки може з'явитися небажана пігментація.

Лежати на пляжі не варто, якщо ви недавно використовували косметичні засоби, що містять кислоти. Їх можна застосовувати тільки восени або взимку. Протипоказом для засмаги є наявність такого недуга, як розацеа. При цьому хронічному захворюванні на шкірному покриві з’являються червоні плями, що пов’язано з тим, що дрібні судини розширюються.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також