Часник покращує здоров’я серця, мозку, кишечнику і навіть рятує від депресії.
Дієтолог Ліза Ендрюс розповіла, що часник є частиною середземноморської дієти, яка знижує ризик серцевих захворювань. Часник є основним у цій дієті. Він містить сполуки, які активно знижують кров’яний тиск і рівень холестерину. Крім того, його протизапальні властивості впливають на збереження здоров’я артерій і підвищення стійкості серцево-судинної системи.
Часник може відігравати важливу роль у підтримці роботи кишечнику, що може істотно вплинути на загальний стан здоров’я. Ендрюс підкреслила, що цей овоч допоможе в боротьбі з атеросклерозом. Зміцнюючи імунну функцію і знижуючи сприйнятливість до хвороб, часник допоможе захиститися від різних хвороб.
Завдяки біоактивним компонентам часник може допомогти у забезпеченні стійкості мозку до нейрозапальних процесів, у запобіганні нейродегенерації. Це важливо не тільки для підвищення фізичної витривалості, а й для збереження когнітивних функцій, особливо у людей похилого віку.
Ендрюс, з посиланням на дослідження, зазначила, що сполуки часнику можуть пом’якшувати тривожність і депресивну поведінку, борючись з окислювальним стресом у мозку.
Як зауважила Ендрюс, «цей маленький овоч приносить масу користі для здоров’я людям, яким понад 40 років!».