Раніше контролери ходили від квартири до квартири із зошитом та ручкою, записуючи показники лічильників. Після чого зібрані дані везли в абонвідділ, де оператори вносили їх до особових рахунків абонентської бази. Тепер контролери «Рівнеоблводоканалу» роблять це, не виходячи з квартири абонента. Маючи на руках смартфон зі спеціальною програмою, показники лічильників передають до загальної бази даних в онлайн-режимі.
Контролер Лариса Сальчук та абонент підприємства Іван Сулімовський задоволені нововведенням «Рівнеоблводоканалу»
Лариса Сальчук вже кілька років працює контролером водопровідного господарства «Рівнеоблводоканалу». Жінка - одна з перших, хто зміг випробувати зручність такого нововведення. Зізнається, що трохи незвично, але дуже зручно:
- Раніше нам доводилося зібрані показники везти на роботу, передавати програмістам, а вже вони заносили їх у базу даних. Тепер це все робиться через спеціальну програму на смартфоні. Завдяки цьому робота більш ефективна, бо не треба із тими записами носитися.
Задоволені таким нововведенням і рівняни. Пенсіонер Іван Сулімовський, який проживає на вулиці Соломії Крушельницької, 77, каже, що досі вів навіть спеціальний зошит, в який вносив усі показники лічильників води:
- З цим зошитом мені доводилося періодично їздити в абонентський відділ облводоканалу і проводити звірку показників. Тепер робити цього не доведеться, оскільки контролер прийде, проведе звірку і одразу внесе показники в базу даних. Погано, що не вмію користуватися комп'ютером. Так би звіряв свої показники через Інтернет. Але думаю, що з часом навчуся.
Подібне нововведення на «Рівнеоблводоканалі» запровадили відносно недавно. Програма в тестовому режимі працювала з початку грудня, а впродовж останніх двох тижнів всі 36 контролерів та менеджерів підприємства отримали смартфони.
- Коли введено особовий рахунок абонента, у контролера на смартфоні висвітлюється вікно, куди він заносить зняті показники лічильників, - говорить директор «Рівнеоблводоканалу» Андрій Карауш. - Після чого перевіряє наявність та цілісність пломб, і на цьому його робота завершена. Таким чином, за один і той же час, який контролер раніше витрачав із зошитом, тепер зі смартфоном, можна в рази більше провести звірок. Крім того, в кожного контролера є GPS-пристрій, який унеможливлює хаотичне внесення показників. Бо в будь-який момент на комп'ютері можна перевірити, на якій вулиці та в якому будинку було знято ці показники. Крім того, ця програма мінімізує помилки, оскільки зроблена так, що не дозволить внести більше цифр, ніж потрібно.
Наскільки ця програма ефективна - буде відомо в січні, коли працівники підприємства закриють базу за грудень - перший місяць електронних звірок. Поки, каже пан Карауш, жодних збоїв у роботі не виникало. Занесені до загальної бази показники зі своїх лічильників споживачі можуть перевірити на офіційному сайті підприємства.
До слова, «Рівнеоблводоканал» - єдине в Україні водопостачальне підприємство, яке перейшло на електронну звірку.