Краєзнавця обурив ремонт у Гощі біля пам’ятника енкаведистам

875 0

Ми у соцмережах:

Краєзнавця обурив ремонт у Гощі біля пам’ятника енкаведистам

Відомого рівненського краєзнавця Миколу Бендюка обурило те, що в Гощі досі стоїть пам’ятник екаведистам.

 Той написав у Facebook, що нещодавно влада почала біля нього ремонті роботи:

- В той час, як по всій Україні масово, від ударних хвилей російських ракет, падають пам'ятники не лише радянські, а й російські, в містечку Гоща почали ремонтувати пам'ятник енкаведистам які вбивали українців.

Напис на постаменті звучить так: «Вічна слава радянським воїнам, які віддали життя за честь і незалежність нашої соціалістичної Вітчизни у роки Великої Вітчизняної війни та полеглим від рук українських буржуазних націоналістів 1944-1948 роки».

І це в той час як нащадки тих самих енкаведистів знову прийшли до нас, нас вбивати!

Заступник начальника відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму Гощанської селищної ради Віктор Самчук пояснив, що пам’ятник демонтують:

- Даний об’єкт, що знаходиться у Гощанському парку попадає під дію ЗУ "Про декомунізацію" та вже стоїть в черзі на 2-ий етап процесу декомунізації у нашій громаді.

Згідно з цим, відділ освіти, культури, молоді, спорту та туризму вестиме віповідну роботу по даній пам'ятці. Наголошую на тому, що цей об’єкт є могилою. Тому потрібна ексгумація. Відповідно до Рекомендацій Міністерства культури і інформаційної політики та Українського інституту національної пам'яті процес ексгумації можна проводити після закінчення воєнного стану. Але думаю, що ми залучимо кваліфікованих спеціалістів і максимально пришвидшимо цей процес.

Стосовно робіт, які там проводяться. Наскільки мені відомо, підприємство з благоустрою проводить роботи відповідно до свого профілю по всій території парку.

Більше мені сказати важко. Благоустрій не моя сфера відповідальності.

Про якийсь ремонт, відновлення чи щось подібне по цьому пам’ятнику взагалі мова не велася та питання не піднімалося. Хто був в Гощі знає, що в радіусі буквально 200 метрів знаходиться і пам’ятник Тарасу Шевченку, кована карета, відома садиба Валевських. Все дуже близько. Тут часто гуляють молоді мами та молодь. Два дні тому окремо організовувалася і толока з прибирання та обкосу всього парку. Відповідно, зради нема і сподіваюсь, що в Гощанській громаді вдасться демонтувати цей та інші подібні «пам’ятки» радянського режиму не затягуючи процес. Над цим і працюватимемо.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також