Куди подіти дитину

13770 0

Із закінченням навчання ця проблема починає хвилювати чи не кожних батьків. Звичайно, бувають цілком дорослі й самостійні діти, які самі чудово знають, куди себе подіти. Але їхні щасливі батьки, мабуть, не потребують наших порад. Для тих, хто потребує — наша сьогоднішня розмова.

Пришкільні табори Найпростіший і найдешевший спосіб прилаштувати дитину «в добрі руки» — залишити її ще на місяць під наглядом школи й вчителів. За словами головного спеціаліста управління освіти з питань позашкільного виховання Катерини Онищук, цього року пришкільні табори працюватимуть з 2-го по 25 червня на базі тринадцяти шкіл міста: №№1, 2, 4, 6, 9, 11, 12, 18, 25, 26, 29, при РМК та інтернаті при ЗОШ №26. Всього в них планується оздоровити 1300 дітей, причому в першу чергу до груп пришкільних таборів приймаються сироти, напівсироти, інваліди, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей. Діти знаходитимуться в групі з 25-30 чоловік під наглядом двох вихователів-вчителів з 9-ї до 16-17-ї години. Впродовж дня їх двічі погодують, причому обід — повноцінний, складається з першої, другої й третьої страв. Незважаючи на те, що в день на харчування однієї дитини виділяється дві гривні, малечі їжа подобається. Принаймні минулого року серед позитивних відгуків дітей обіди займали чи не перше місце. До роботи з школярами залучають вчителів малювання, музики, фізичного виховання. З ними проводять ігрові програми, водять гуляти до парку, зоопарку, на різноманітні екскурсії. Для батьків перебування їх дитини в пришкільному таборі безкоштовне, деякі кошти необхідні лише на відвідання екскурсій чи платних заходів. Переважно у пришкільних таборах знаходяться діти других-сьомих класів. В окремих школах бажаючих залишити нащадків під наглядом вчителів більше, ніж наявних у групах місць. Тому школам навіть рекомендують створювати платні групи, де б батьки оплачували вартість харчування самостійно.

Табори Якщо ж дитині школа вже остогидла і її мрії кружляють навколо повноцінного табору зі справжніми вожатими, варто поцікавитись, скільки ж коштує дитячий відпочинок? Цілком логічно, що найдешевше відпочити й підлікуватися — у таборах у межах області. В селищі Олександрія Рівенського району розташовані три популярних спортивно-оздоровчих (СОК) та оздоровчих комплекси (ОК): «Сигнал» пропонує путівки на 18 днів за 375 грн., «Експрес» — за 450 грн., «Електронік» — за 430 грн. Путівка у СОК «Берізка» (с. Молодаво Дубенського р-ну) коштує 378 грн., у СОК «Агатівка»(с. Симонів Гощанського р-ну) — 414 грн., ОК «Корчагінець» (с. Межиричі Острозького р-ну) — 442 грн., ОК «Веселка»(с. Опарипси Радивилівського р-ну) — 378 грн. Лікування у санаторії «Горинь»(смт Степань Сарненського р-ну) обійдеться в 378 грн., у «Хрінниках» (с. Хрінники Демидівського р-ну) в 450 грн. за 18 днів. Якщо мрії ваші полетіли ще далі, до самого Чорного чи Азовського моря, спеціально для вас туристичні агенції пропонують море варіантів. Наприклад, перебування й триразове харчування у піонерському таборі «Лазурний» (Херсонська область) коштує 40 грн. за добу, в «Алых парусах» (Скадовськ) — 45 грн. за добу, доїзд самостійний. (В різних агенціях ціни можуть дещо відрізнятися.) Відпочинок з харчуванням в таборі Алушти коштуватиме 995 гривень за 13 днів відпочинку (в ціну входить вартість проїзду до Сімферополя). 24 дні в мрії кожного справжнього піонера — «Артеці» коштують близько двох тисяч гривень. Якщо ж і бажання, і фінансові можливості необмежені — турагентства пропонують великий вибір закордонного дитячого відпочинку. Від тематичних (спортивних, мистецьких, велосипедних) таборів у Словаччині — близько 212-245 євро за 10-12 днів — до вже звичної Болгарії — 205-225 доларів за 12-14 днів з харчуванням і проїздом. Працюючі батьки, які є страхувальниками Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, можуть скористатися своїм правом зменшити витрати на придбання путівки — Фонд покриває до 14 гривень за кожну добу відпочинку чи лікування. Якщо ви ще й член якоїсь профспілки, вона також може сплатити певну суму вартості путівки.

Оздоровлення пільгове Згідно з програмою організації відпочинку та оздоровлення дітей Рівного на 2003 рік, за рахунок державного бюджету мають можливість оздоровитися діти, постраждалі від наслідків аварії на ЧАЕС, 30 дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, 16 дітей-інвалідів, хворих на цукровий діабет, 90 обдарованих дітей-переможців олімпіад, спортивних змагань та мистецьких конкурсів, деякі інші категорії. Як розповів головний спеціаліст управління освіти Андрій Вибач, у Рівному нараховується 6645 дітей «чорнобильців». Оздоровленням дітей до 10 років займається відділ охорони здоров’я, школярів — управління освіти, учнів професійних училищ і студентів до 18 років — відділ у справах сім’ї та молоді. Саме в ці установи й подають відповідні письмові заяви бажаючі оздоровитися. Оскільки кількість місць дуже обмежена (минулого року вдалося оздоровити лише близько 15% «чорнобильців») у першу чергу до груп включають сиріт, інвалідів ЧАЕС, напівсиріт. Ті діти, які подали заяви на оздоровлення, але оздоровитись не змогли, в кінці року в управлінні праці та соціального забезпечення зможуть отримати компенсацію розміром 38 гривень.

Дитячі центри, організації Якщо ж дитина все ж залишається в місті, вона цілком може знайти собі заняття до душі. Як розповіла директор Палацу дітей та молоді Ірина Первушевська, Палац влітку працюватиме. Щоправда, дещо змінить форму діяльності, спрямовуючи її на відпочинок і оздоровлення своїх учнів. Багато творчих колективів візьмуть участь у різноманітних всеукраїнських конкурсах, гастролях. Впродовж літа проходитимуть три оздоровчі наметові табори. Однак якщо батьки приведуть до Палацу нічим не зайняту дитину, тут їй заняття знайдеться. Працюватимуть влітку дитячий парламент та редакція дитячої газети, ляльковий театр, народний та вуличний театри. До міських свят заплановані вуличні дискотеки. Розпочалася кампанія набору дітей на новий навчальний рік, який у Палаці розпочинається з другої декади серпня. Як розказав директор міського палацу культури «Текстильник» Микола Панащук, у них схожа «гастрольна» ситуація, проте влітку працюватиме близько 60% гуртків і творчих колективів палацу. Діятимуть молодіжні театри, танцювальні колективи, клуб «Брейк-Денс», тож у бажаючих буде можливість і влітку долучитися до їх діяльності. Як повідомили в міському центрі творчості учнівської молоді, при філії центру на вулиці Князя Романа,16 (колишній дитячий садок №34) працюватиме художня студія, заняття в якій безкоштовні. За адресою вул. Петра Могили,10 діти зможуть відвідувати гурток з інформатики за ціною до 10 гривень на місяць. Також цікавим нововведенням центру є гурток з продекології, на заняттях якого діти, проводячи спеціальні аналізи, вивчають склад харчових продуктів. Центр працюватиме щодня з 9-ї до 15-ї години. Обласна станція юних натуралістів працюватиме до 20 червня. До цього часу всі бажаючі можуть безкоштовно опановувати мистецтво овочівництва, садівництва, квітникарства, лозоплетіння та інших природничо-творчих напрямів. Для особливо старанних юннатів станція проводить п’ятиденну екологічну експедицію, до якої стороннім, на жаль, долучитися не можна, оскільки вона — винагорода за хорошу працю. Проте багато дитячих і молодіжних установ, особливо тих, котрі не розважають, а навчають, у літній період також йдуть на канікули. Це стосується музичних і художньої шкіл, обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, обласного навчально-методичного центру естетичного виховання учнів, творчих колективів Палацу культури «Хімік», міського Будинку культури та інших.

Молодіжні підліткові клуби Також варто знати, що у Рівному працює 28 підліткових клуби, в яких займаються близько 4 тисяч дітей та підлітків. Розташовані вони майже в кожному районі міста. Більшість з них мають власні приміщення, десять клубів працює при загальноосвітніх школах. Як повідомила Алла Осмак, методист відділу у справах сім’ї та молоді, у літній період більшість клубів працюватиме, причому впродовж всього дня. Відвідування усіх гуртків — безкоштовне! Тож до уваги громадськості: підліткові клуби з адресами і профілем діяльності. Підлітковий клуб (ПК) «Сучасник», вул. Відінська, 44, гуртки: математичний, «Умілі руки»(в’язання, вишивання), «Світ іграшки»(пошиття м’яких іграшок), мистецький, школи бойового гопака. ПК «Олімпія», проспект Миру, 4 — гурток настільного тенісу, образотворчого мистецтва. ПК «Росинка», вул. Макарова, 8 — гуртки: «М’яка іграшка», «Господарочка», шахово-шашковий, психологічний. ПК «Імпульс», вул. Гагаріна,47 — гуртки: атлетичної гімнастики, футбольний. ПК «Мрія», вул. Макарова, 6, тел.: 22-85-83. Гуртки — крою та шиття, два вокальних, в’язання, математичний, вишивки, театрально-літературний, рукопашного бою, шашковий. ПК «Фантазія», вул. О.Дундича, 2 — гуртки: логічного мислення, театральний, флористики, образотворчого мистецтва, вокально-хореографічний. ПК «Пролісок», вул. Вербова, 2 — гуртки: настільних ігор, «Чарівна нитка» (в’язання, вишивання, шиття), м’якої іграшки, «Подруга» (обговорюють актуальні проблеми, які цікавлять дівчаток), математичний. ПК «Романтик», вул. Шухевича, 2 — гуртки: «Юний флорист», «Чарівна нитка», математичний, вокальний. ПК «Колобок», вул. Грушевського, 5а — гуртки: «Вишиванка», математичний, «Господарочка», народознавства, «Умілі руки», «Флора», ікебани, шаховий, фелінологічний (вивчають котів). ПК «Гроно», вул. Соборна, 404-б, гуртки: художньої вишивки, туристичний, «Господарочка», настільних ігор, польської мови, психологічний. ПК «Лілея», вул. С.Петлюри, 1 — гуртки: туристичний, народознавчий, декоративно-ужиткового мистецтва. ПК «Регбійний клуб Рівне», вул. Соборна, 14а — вивчають гру регбі. ПК «Олімп», проспект Миру, 8 — атлетична гімнастика. ПК «Обеліск», вул. Гагаріна, 49 — гуртки: туристичний, вишивки. ПК «Молода Просвіта», міський палац культури, гуртки — літературний, театральний. ПК «Омега», вул. Павлюченка,18 — авіамодельний гурток. ПК «Бусі-До», вул. С.Петлюри, 1 — гурток східних єдиноборств. ПК «Драйв», вул. С.Бандери, 69 — гуртки: шейпінгу, гри на гітарі. Підліткові клуби також працюють при ЗОШ №№ 2, 11, 12, 15, 28, але чи будуть вони працювати влітку — залежатиме від рішення адміністрації шкіл.

Молодіжні громадські організації Ще один спосіб зайняти вашу дитину — відвести її до однієї з дитячих чи молодіжних громадських організацій (МГО), яких у Рівному зареєстровано кілька десятків. Охоплюють вони практично усі сфери інтересів молодої людини. Є серед них організації політичного чи національного спрямування: Спілка української молоді, рівенська станиця Національної скаутської організації «Пласт», Молодіжний націоналістичний конгрес, Молодий рух Рівенщини. Є організації спортивного напрямку — рівенський шаховий клуб «Динаміс», Федерація бодібілдингу м. Рівне, спортивний клуб художньої гімнастики «Шелдон». Є такі, котрі вибрали за основний, музичний напрям діяльності — рок-клуб «Яма», реп-клуб «Тінь», асоціація ді-джеїв Рівного, фан-клуб «911». Зареєстровано також історичний та екологічний клуб, клуб інтелектуальної творчості, туристично-пошуковий клуб «Обеліск» та багато інших організацій. Щоб знайти координати тієї МГО, котра сподобалась вашій дитині, краще звернутися у відділ у справах сім’ї та молоді. Давати юридичні адреси організацій немає сенсу, оскільки багато з них реєструються за адресами проживання своїх засновників. Якщо керівник організації потурбувався про своїх членів заздалегідь і написав відповідний проект, то вони мають можливість відпочити влітку в Карпатах чи в інших наметових таборах, на організацію яких відділ у справах сім’ї та молоді виділяє кошти. Так, у цьому році в оздоровчо-вишкільних таборах відпочинуть 250 членів молодіжних громадських організацій. Сподіваємося, що ця інформація стане вам у пригоді, а дитячі канікули не перетворяться у тримісячний пошук відповіді на запитання: «То куди ж подіти дитину?!».


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

Залиште вiдповiдь

Читайте також