Куди звернутися при паховій чи пупковій грижі та як її лікують?

35 0

Ми у соцмережах:

Куди звернутися при паховій чи пупковій грижі та як її лікують?

Пахова або пупкова грижа – це болюча проблема, що зустрічається як у чоловіків, так і у жінок. Іноді патологія протікає безсимптомно, і в такому випадку проблема задавнюється, і потім, перетікаючи в дискомфортні відчуття, потребує більш інтенсивного та складнішого лікування. В будь-якому разі, звертайтесь до лікаря-терапевта або ж одразу до хірурга, щойно ви помічаєте такі симптоми:

• помітні округлі випинання, що виглядають, як шишка;

• болі чи постійний дискомфорт в боку чи паховій зоні;

• ускладнення виконання активних фізичних дій;

• утруднення сечовипускання;

• порушення процесу дефекації.

Остаточний діагноз встановлюється завдяки пальпації, а підтверджується з допомогою УЗД живота чи пахової області. УЗ діагностика показує зони дефекту, визначає вміст грижового випинання. В особливо складних випадках, наприклад, при діагностуванні пахово-калиткових гриж, лікар призначає КТ.

Лікування потребує комплексного підходу з обов'язковим використанням бандажів. Вони можуть призначатись виключно лікарем, і бути частиною терапії до оперативного втручання, використовуватись замість операції або ж після неї в період реабілітації. Тому ми детально розглянемо, що таке бандаж при паховій грижі та при пупковій грижі, як їх обирати та використовувати правильно.

Бандажі для пахової грижі

Найчастіше лікар-хірург призначає використання бандажу для пахової грижі перед герніопластикою (операцією із видалення грижі) з метою мінімізувати дискомфорт та біль, які супроводжують пацієнта. Якщо ситуація не вимагає екстреного втручання, пацієнт може спокійно і неквапливо підготуватись до операції, уникаючи ризику виникнення ускладнень.

Після оперативних маніпуляцій тканинам потрібен буде певний час на загоєння, тож використання виробу варто буде продовжити. Тривалість носіння залежить від індивідуальних особливостей організму. Необхідне регулярне консультування у лікаря, який підкаже, коли відновлення відбулось остаточно.

За наявності складних супутніх патологій, які ускладнюють або взагалі унеможливлюють проведення операції, бандаж грижовий паховий залишається єдиним варіантом лікування. В такому разі його носять до стабілізації стану здоров’я, або навіть довічно.

Бандаж зазвичай одягається на спідню білизну, хоча допускається його використання на голе тіло. В будь-якому разі необхідно слідкувати за його чистотою, регулярно прати його в теплій проточній воді та висушувати, розташувавши виріб на горизонтальній поверхні.

Як правильно обрати паховий бандаж?

Для визначення оптимального розміру виробу необхідно виміряти об’єм стегон, окружність талії та співставити визначені показники із таблицею розмірів, наданою виробником.

Найкраще, коли ви це зробите разом із лікарем або із кваліфікованим консультантом у магазині медичних товарів. Попередньо ознайомитись з асортиментом пахових бандажів можна за посиланням.

Переваги виробу

Бандаж якісно фіксує зону ураження, знімає із неї напругу та покращує стан пацієнта, суттєво зменшуючи больові відчуття. Окрім того, виріб дозволяє уникнути ускладнень, адже компресійна дія дає додаткову підтримку м’язам і таким чином створюється опора для внутрішніх органів, що унеможливлює їх подальше зміщення.

Доведено, що використання правильно підібраних компресійних виробів дозволяє пришвидшити процес реабілітації, вони сприяють загоєнню та відновленню тканин.

Бандажі для пупкової грижі

Якщо пахова грижа найчастіше зустрічається у чоловіків, то пупкова буває також у жінок, і навіть у дітей. Найчастіші причини виникнення цієї проблеми:

• Слабкість м’язів преса. Особливо вразливою є біла лінія живота.

• Надмірні фізичні навантаження, які спричиняють розтягування м’язів черева.

• Ожиріння.

• Хронічний кашель (у дітей – інтенсивний плач, крик).

• Багатоплідна вагітність.

• Важкі пологи.

Це не вичерпний перелік причин, що призводять до пупкової грижі, але це одні з найбільш поширених. В народній медицині грижу рекомендують “вправляти”, але часто це не лише не ефективно, але навіть небезпечно, тому найкраще, що можна зробити – звернутись до лікаря, і крок за кроком дотримуватись його рекомендацій. Перш за все – разом із спеціалістом вибрати правильний бандаж для пупкової грижі.

Різновиди виробу

Пупковий бандаж – це еластична стрічка, в центральній частині якої вшита металева пластина, котра розташовується в зоні випирання “шишки”. Стрічка фіксується на поясі липучками або спеціальними ременями. Окремий вид – бандаж, що використовується в педіатричній практиці. Такий вид поясів відрізняється способом фіксації. Крім того, розрізняють такі види виробу:

• правобічний;

• лівобічний;

• універсальний.

Правильно обраний пояс запобігає виникненню ускладнень, утримує випинання, зменшує інтенсивність больових відчуттів, допомагає ефективно підготуватись до операції та відновитись після неї.

Як правильно користуватись?

Режим носіння у вашому випадку підкаже ваш лікар, але є і загальні рекомендації:

1. Допускається неперервне використання до 12 годин поспіль.

2. Одягати пояс краще вранці в положенні лежачи. Щоб він не натирав шкіру, під спід краще одягнути бавовняну футболку чи майку.

3. Під час фіксації виробу варто дотримуватись золотої середини, не спричиняючи надмірного тиску.

4. Носити пояс потрібно до оперативних маніпуляцій, або до моменту повного відновлення після операції і остаточного одужання.

Вартість подібних виробів залежить від їх типу, матеріалів, особливостей тієї чи іншої моделі та від фірми-виробника. В процесі вибору не варто орієнтуватись виключно на ціну товару, набагато важливіші його терапевтичні характеристики. Часто трапляється, що підходящий пацієнтові пояс має невелику вартість, порівняно із схожими моделями. Це – ще одна причина консультуватись із лікарями чи спеціалістами по підбору медичних товарів, адже таким чином можна вберегти не лише здоров’я, але і власний бюджет.

Шестаков Ігор Олексійович

Хірург. Вища категорія, кандидат медичних наук.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також